XX. ročník výstavy Vltavotýnské výtvarné dvorky 2014

13.06.2014

Výtvarné dvorky 2014 - ilustrační foto

83 výtvarníků z téměř pěti zemí světa, se představí na XX. jubilejním ročníku výstavy Vltavotýnské výtvarné dvorky 2014. „Letošní ročník je zastoupen tvorbou volného a užitého umění: malba, kresba, ilustrace, grafika, plastika, keramika, sklo, textil, fotografie a knižní vazba. Umělecká díla vystavují naši přední autoři, např. Adolf Born, Olbram Zoubek, Karel Demel, Michael Rittstein nebo umělecký fotograf Jan Saudek a Sára Saudková. Mladší generaci zde zastupují akademičtí sochaři: Bohumil Eliáš, Jakub Flejšar, Michal Trpák, Petr Schel. Svá díla zde prezentují i výtvarní umělci z Německa, Moldávie, Švédska, Španělska a Kanady,“

Projektu „Vltavotýnské výtvarné dvorky“, autorce Marii Hanušové, která je galeristkou a kurátorkou  této výstavy, byla v roce 2013 udělena za její práci Cena hejtmana jihočeského kraje Jiřího Zimoly „Zlatá šupina“. Projekt je svým uměleckým pojetím jedním z nejprestižnějších výtvarných akcí nejen na jihu Čech.

Součástí výstavy je vydání již dvacátého reprezentativního katalogu, na jehož vzniku se podíleli sponzoři Město Týn nad Vltavou, Skupina ČEZ, TVEL, Krajský úřad Jihočeského kraje a firma ARCADIS.

V roce 1994 zahájila svoji činnost soukromá galerie ART CLUB Marie Hanušové v Týně nad Vltavou. Od roku 1996 na tuto činnost navázala Městská galerie ART CLUB (nyní U Zlatého slunce). Do současné doby se na 254.vernisážích jak na samostatných tak kolektivních výstavách se představilo přes 600 profesionálních výtvarných umělců volného a užitého umění.

Na výstavě je zastoupeno celkem 97 autorů (83 v katalogu) 14 autorů mimo katalog (drobná grafika).

 

Místo konání: Městská galerie U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou

Slavnostní vernisáž: v sobotu dne 28.6.2014 v 16:00 hod. – moderují Bára Štěpánová a PhDr. Ivo Šmoldas

Kulturní program : Martin Kumžák QUINTET, host Naďa Wepperová

Doba konání: 28.6. – 24.8.2014, výstava je prodejní, vstup bezbariérový

Pořadatel : Město Týn nad Vltavou (Mgr. Milan Šnorek) a Městské centrum kultury a vzdělávání (Mgr. Jana Mráčková)

Mediální partneři : Českobudějovický deník,  Český rozhlas České Budějovice

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist