Tipy pro květnové svátky

09.04.2014

Neseďte na květnové svátky doma a vyrazte do Jindřichova Hradce, kde budou 1. i 8. května OTEVŘENY expozice v jezuitském semináři, výstavní prostory v minoritském klášteře i městská vyhlídková věž!

Jindřichův Hradec/ Muzeum Jindřichohradecka – jezuitský seminář (Krýzovy jesličky) → otevřeno 8:30 – 12:00/ 13:00 – 17:00

Nejznámějším exponátem jindřichohradeckého muzea jsou bezesporu proslulé Krýzovy jesličky, největší mechanický lidový betlém na světě, zapsaný v Guinessově knize rekordů.

Jindřichův Hradec/ Výstavní prostory v minoritském klášteru → 9:00 – 12:00/ 13:00 – 16:00

Minoritský klášter, jehož počátky sahají do 14. století, se nachází při severní straně kostela sv. Jana Křtitele. Jeho nejhodnotnější částí je východní strana křížové chodby a tzv. Soukenická kaple, původně kapitulní síň, sklenutá na středový sloup. Stavební úpravy ostatních částí ambitu probíhaly do konce 15. století, z této doby pocházejí nejstarší nástěnné malby. Od 2. poloviny 16. století sloužila budova kláštera, k níž byly přistavěny dva velkolepé renesanční sály, jako špitál.

Jindřichův Hradec/ Městská vyhlídková věž → 10:00 – 12:30/ 13:00 – 16:00

Městská vyhlídková věž měří celkem 68,3 metru, z toho báň téměř 24 metrů. Koule na vrcholu má průměr 1,2 metru a kříž na špici je 5 metrů vysoký. Návštěvník, který vystoupí po 153 schodech až nahoru, si bude město prohlížet z výšky 35,3 metru a octne se přitom ve výšce 513 metrů nad mořem. Vystoupat až na samý ochoz městské vyhlídkové věže se rozhodně vyplatí. Pohled, který se odvážlivcům naskytne, určitě za všechnu tu námahu stojí.

Podrobnosti ke Krýzovým jesličkám převzaty z http://hradeczije.cz/muzeum-jindrichohradecka/.

Podrobnosti k minoritskému klášteru  převzaty z http://hradeczije.cz/muzeum-jindrichohradecka/.

Podrobnosti k Městské vyhlídkové věži převzaty ze stránek http://infocentrum.jh.cz/cs/tipy-na-zazitky/mestska-vyhlidkova-vez.html.

Za pravdivost údajů zodpovídá pořadatel akce.

 

Fotografie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist