Zimní prohlídky zámku Hluboká

Organizátor: Správa státního zámku Hluboká
Místo konání: zámek Hluboká, Bezručova 142, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Datum: Od: 01.11.2016 10:00
Do: 31.03.2017 16:00
Žánr: Jiné |
Město: Hluboká nad Vltavou
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: vstupné 140 Kč, snížené vstupné 90 Kč, rodinné 320 Kč
Poznámky: Provádí se ve dnech: Úterý až neděle od 10:00 do 16:00 (v 16:00 jde poslední prohlídka).

Popis akce

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů.


Stálicí mezi zimními prohlídkovými trasami jsou prohlídky zámku Hluboká, který je otevřený veřejnosti celoročně již devátou sezónu. Návštěvníci si prohlédnou celkem devět temperovaných pokojů představujících soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů.

Trasa začíná v Hamiltonově salonu kněžny Terezie, pokračuje přes Kuřácký salon do Tereziiny Malé jídelny. Téma lovu se objevuje nejen na chodbách v podobě vystavených trofejí, ale významný prostor je mu věnován v honosné Lovecké jídelně. Opominuta nezůstává ani Přípravna jídel vedoucí do Malé jídelny Dr. Adolfa a celá prohlídka vrcholí v třech dalších místnostech – Pracovně, Obývacím pokoji a končí v Ložnici. Bohatá výzdoba místností představuje kolekci loveckých zbraní, trofejí, ale též porcelánu, grafických listů nebo tapisérií. Raritou je i splachovací toaleta z počátku 20. století. Poslední majitel, Dr. Adolf Schwarzenberg, obýval své pokoje až do roku 1939, kdy emigroval se svou manželkou Hildou před nacisty do zámoří.

Pokoje jsou v zimě temperovány. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10:00 do 16:00 hodin, kdy vychází poslední prohlídka. Během vánočních svátků je zavřeno.

www.zamek-hluboka.eu

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist