Zimní prohlídky Hradního muzea Český Krumlov

Organizátor: Státní hrad a zámek Český Krumlov
Místo konání: Státní hrad a zámek Český Krumlov - Hradní muzeum
Datum: Od: 01.11.2016 09:00
Do: 31.03.2017 15:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: vstupné 100 Kč, snížené 70 Kč, rodinné 260 Kč
Poznámky: Uvedené vstupné platí pro Hradní muzeum. Je možná i kombinace vstupu do zámecké věže.

Popis akce

Celoročním provozem se již šestou zimní sezonu pyšní Hradní muzeum v Českém Krumlově. Milovníci historie a kulturního dědictví mohou strávit příjemné a zároveň poučné chvíle v prostorách nejstarší dochované části krumlovské rezidence, v tzv. Hrádku s věží na II. zámeckém nádvoří.


Návštěvníci spatří vzácné předměty, které byly doposud ukryty v zámeckých depozitářích. Hradní muzeum je umístěno v dosud nevyužité budově tzv. Hrádku, která stojí na druhém zámeckém nádvoří. Jedná se o jednu z nejstarších a nejhodnotnějších staveb v českokrumlovském zámeckém areálu.

Tamní expozice zaujme už sama o sobě tím, že na rozdíl od standardních muzeí je pojata jako historická muzejní instalace 19. století. Návštěvníkům je představen soukromý i pracovní život ředitele schwarzenberského panství. Autenticitu prostředí umocňují nejen stovky exponátů, ale též předměty každodenní potřeby jako například historická svítidla či zrestaurovaná kachlová kamna. Součástí expozice je také zbrojnice, mincovna, klenotnice s ojedinělými církevními památkami jakým je relikviář s ostatky sv. Reparáta, kinematograf promítající schwarzenberské filmy či rozměrný model hradu zachycující jeho podobu v polovině 16. století. Příjemný čas k odpočinku a vstřebání všech vjemů nabízí tamní kavárna.

Otevřeno je celoročně od úterý do neděle od 9:00 do 15:00 hodin. Během vánočních svátků je zavřeno.

www.zamek-ceskykrumlov.eu/cs

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist