Země orchidejí Petra Fialy v českobudějovické Galerii Hrozen

Organizátor: Galerie Hrozen
Místo konání: Galerie Hrozen, Hroznová 22, České Budějovice
Datum: Od: 17.09.2019 17:00
Do: 09.10.2019 00:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Českobudějovická Galerie Hrozen zve od 17. září 2019 na výstavu grafiky a malby Petra Fialy pod názvem V zemi orchidejí.

Ak. malíř Petr Fiala (nar. 1969) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze; studoval v ateliérech grafiky a malby. Působí jako odborný asistent a garant kamenotisku v grafických dílnách na pražské AVU.

Ve volné tvorbě se věnuje grafice a malbě. V grafice začínal leptem, akvatintou, suchou jehlou a barevným linorytem. Poslední dvě desetiletí se věnuje kamenotisku (litografii), a své grafiky také sám tiskne. V malbě používá výlučně techniku akrylu. Je malířem přírody, fascinován krajinomalbou. Dalším významným tématem autora jsou květiny a zvířata, tyto motivy ve svých obrazech a grafikách často využívá jako alegorické symboly k vyjádření střetu přírodního světa s civilizační realitou současnosti.

Petr Fiala uspořádal na čtyřicet samostatných výstav. Jeho tvorba je zastoupena v muzeích i v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Od roku 2017 je členem Svazu českých umělců grafiků Hollar.

Petr Fiala je českobudějovickým rodákem a výstava v Galerii Hrozen je uspořádána u příležitosti autorových 50. narozenin.  Jak samotný název výstavy napovídá, hlavním tématem výstavy bude příroda: orchideje, strelicie, magnólie, bromélie, ptáci, zvířata, krajiny, a možná i některá z malířových utopických měst…

„Galerie Hrozen do svého programu pravidelně zařazuje výstavy výrazných, původně jihočeských autorů, jejichž tvorba se významně prosazuje v rámci současných tendencí i tradic. Věřím, že výstava Petra Fialy V zemi orchidejí se i v Českých Budějovicích setká s příznivým ohlasem,“ zve majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus.

Galerie Hrozen / Hroznová 312/22 České Budějovice

Termín výstavy 17. 9. – 9. 10. 2019 / Zahájení 17. 9. v 17:00 hodin

Zdroj: Galerie Hrozen / Na pozvánce: Petr Fiala - Strelicie

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist