Výstava dřevěných hraček: „Dřevo, které vás rozhýbe“

Organizátor: Novohradská galerie Koželužna
Místo konání: Koželužna, Nové Hrady
Datum: Od: 25.06.2016 10:00
Do: 31.07.2016 16:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Nové Hrady
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Novohradská galerie Koželužna zve na hravou výstavu, která je věnována především dětem, ale i dospělí návštěvníci budou určitě nadšení.

Výstava je pořádána ve spolupráci s panem Františkem Kolínským, úspěšným výrobcem dřevěných hraček, se kterým se můžete při vernisáži osobně setkat.

 Výstava dřevěných hraček, kinetických objektů, didaktických pomůcek, ukázky designových návrhů a výkresů dřevěných objektů bude umístěna ve všech prostorách Koželužny. Pro výstavu byl uzpůsoben i takový fundus, aby děti dobře na hračky viděly a některé exponáty budou umístěné i na zemi. Součástí výstavy bude i herna, která bude otevřena po celou dobu trvání výstavy a děti si zde budou moci vyzkoušet a osahat jednotlivé unikátní exponáty.

Truhlářství Františka Kolínského, které sídlilo v Kounicích u Českého Brodu.


Firma byla založena v roce 1987 jako ryze rodinný podnik, zaměřený na výrobu dřevěných hraček, bytových doplňků a uměleckých předmětů. Od samého začátku se soustřeďuje na výrobní postupy s největším podílem soustružení a kopírovacího frézování. Od roku 1994 vyráběla převážně dřevěné hračky podle návrhů předních výtvarníků. Jedná se vždy o dokonale zpracované originály vyráběné v menších sériích. Celý program s velkým podílem mechanických dřevěných předmětů myslí především na děti.

Naše hračky se s úspěchem prodávaly na tuzemském trhu, ale velký podíl výroby byl určen na export nejen po Evropě, ale i do Tokia, New Yorku a Tel Avivu.

Vernisáž se uskuteční v sobotu 25. června 2016, od 14.00 hod.

Výstava potrvá do 31. 7. 2016, bude otevřena denně 10.00-16.00 hod.

Vstupné na výstavu 20 Kč (děti zdarma) a vstupné do herny 30 Kč.

Více informací na KIC Nové Hrady, tel.: 386 362 195, 602 150 208, www.kicnovehrady.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist