Výlov rybníka Dvořiště

Organizátor: Rybářství Třeboň, a.s.
Místo konání: Rybmík Dvořiště, Lomnice nad Lužnicí
Datum: Od: 02.11.2015 07:00
Do: 06.11.2015 17:00
Žánr: Jiné |
Město: Lomnice nad Lužnicí
Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: zdarma

Popis akce

Dalším velikánem, který letos vydá své rybí bohatství je rybník Dvořiště nedaleko Lomnice nad Lužnicí. Ten bude probíhat od 2. do 6. listopadu 2015.

Navštivte Třeboňsko a zúčastněte se podzimního výlovu některého z lovených třeboňských rybníků. Tyto výlovy zde mají velkou tradici a bezesporu jsou největší podzimní událostí destinace Třeboňsko. Čtvrtý největší třeboňský rybník Dvořiště se bude lovit od 2. do 6. listopadu 2015.

Výlov rybníka začíná vždy brzy ráno. Již okolo 7 hodiny ranní rybáři zatahují ryby do sítí, je to asi to nejzajímavější co můžete při výlovech vidět.

Rybník Dvořiště je třetím největším rybníkem na Třeboňsku a čtvrtým největším v jižních Čechách. Nachází se severozápadně od Třeboně u obce Smržov. Je to jeden z nejstarších rybníků u nás, byl postaven asi roku 1367 v době panování Karla IV. Rybník se využívá nejen k chovu Třeboňského kapra a dalších druhů sladkovodních ryb, ale i k rekreaci. Z historických pramenů víme, že na rybníce pracoval i Štěpánek Netolický a později Jakub Krčín; druhý jmenovaný vybudoval jeden ze zmíněných bezpečnostních splavů. Za dob Krčína měl rybník i jiný název – Věrný.

Přestože je Dvořiště jedním z našich největších rybníků, má hráz dlouhou pouze půl kilometru a vysokou 10 metrů. Na západním břehu je přírodní rezervace s výskytem mokřadních společenstev.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist