VERNISÁŽ | SOUČASNOST TRADICE | STÁLÁ EXPOZICE KERAMIKY ZE SBÍREK AJG

Organizátor: Alšova jihočeská galerie
Místo konání: AJG - Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni
Datum: Od: 29.01.2022 15:00
Do: 22.05.2022 00:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Bechyně
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Zveme Vás na zahájení stálé expozice Mezinárodního muzea keramiky Bechyně, která představí návštěvníkům dlouho očekávaný náhled do bohatých depozitárních sbírek keramiky Alšovy jihočeské galerie. Po úvodní výstavě s názvem „ČERNOBÍLÉ: Nic není a přitom je" pokračujeme cestou dialogického vnímání a přinášíme dvojice a instalace, ve kterých se mísí spojení tradičního, často hrnčířského zpracování keramiky s neotřelou a nápaditou modernitou, která umělce inspiruje v současnosti. K vidění bude výběr toho nejlepšího z našich sbírek a to vždy se svým patřičným protipólem, se snahou obsáhnout monumentální sochy, drobné plastiky, užitkovou keramiku, reliéfy, figury i portréty.


Letošní výběr se čítá ze třinácti tematických okruhů, ve kterých jsou zastoupeni vždy autoři a autorky, kteří se liší pojetím, zpracováním materiálu i dobou, kdy dílo vzniklo.

Zastoupení autoři a autorky: Karel Příhoda, Miroslav Oliva, Colleen Toledano, Franz Tišek, František Bílek, Bohumil Dobiáš st., Bohumil Dobiáš ml., Václav Šerák, Martin Möhwald, Pravoslav Rada, Šárka Radová, Hana Exnarová, Slavomír Bláha, Ray Chen, Jan Hričák, Aisaku Suzuki, Czeslaw Wiacek, Jiří Kožíšek, Vesela Kozarova, Zorka Soukupová, Oldřich Rujbr, Klaus Steindlmüller, Jiří Hlušička, Markéta Škopková-Pačutová, Ladislav Švarc, Stanislav Martinec, Richard Langer, Tom Bartel, Finn Hald.


Vernisáž výstavy se uskuteční 29. 1. 2022 v 15:00 hodin.


Výstava bude otevřena od 30. 1. do 22. 5. 2022.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist