Velikonoční jízda parního vlaku do Nové Bystřice

Organizátor: Jidnřichohradecké místní dráhy, a. s.
Místo konání: Jindřichův Hradec - Nová Bystřice
Datum: Od: 15.04.2017 10:00
Do: 16.04.2017 16:00
Žánr: Jiné |
Město: Jindřichův Hradec
Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: jízdné: základní 250 Kč, snížené jízdné 125 Kč, rodinné jízdné 650 Kč

Popis akce

Využijte příležitost a vezměte své děti během velikonočních svátků na báječnou jízdu historickým parním vlakem do Nové Bystřice. První parní vlak vyjede letos z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.

Jak se prodlužují dny, probouzí se ze zimního spánku nejen příroda. Na jaro a s ním i na novou sezonu se chystají také parní lokomotivy. Velikonoční parní vlaky vyjedou letos z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou v sobotu 15. dubna a hned o den později, v neděli 16. dubna, také do Nové Bystřice.

Během cesty zastaví vlaky v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci a technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Kamenici nad Lipou, resp. Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků. Pro velké i malé je v cílových stanicích připravena tvořivá dílna.

Na zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku. Na Velikonoční pondělí se bude koledníkům určitě hodit.

V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdy zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka a možná i malá jehňátka a kůzlata…

Sobotní Velikonoční parní vlak vyrazí z jindřichohradeckého nádraží do Kamenice v 10 hodin. Po zhruba třičtvrtěhodinové přestávce se na zpáteční, hodinu trvající, cestu vydá přesně v poledne. Nedělní Velikonoční parní vlak vyjede směrem na Českou Kanadu v 10:44. Cesta do Nové Bystřice potrvá hodinu a půl. Nazpátek bude vlak vypraven v 14:15. Do Jindřichova Hradce se vrátí v 16:06.

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této tradiční parní jízdy doporučujeme zájemcům rezervovat si místa předem.

jhmd.cz/

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist