VÁCLAV NECKÁŘ A HUDEBNÍ SKUPINA BACILY

Organizátor: Městské divadlo Český Krumlov o.p.s.,
Místo konání: Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní 2, 381 01 Český Krumlov
Datum: Od: 09.01.2016 19:30
Do: 09.01.2016 22:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: www.vstupenky.ckrumlov.cz/divadlo-cesky-krumlov/hall/id-1024318
Cena: 240 - 480 Kč

Popis akce

Ještě vánočně laděný novoroční koncert stálice naší populární hudby za doprovodu skupiny BACILY. Nenechte si ujít jedinečný koncert VÁCLAVA NECKÁŘE v intimním prostředí divadelního sálu Městského divadla v Českém Krumlově. Uslyšíte nejen nejslavnější hity této stálice české populární hudby, ale i skladby, které nás příjemně naladí do novoroční atmosféry ještě stále doznívajících Vánoc.

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec, bratr muzikanta Jana Neckáře. Od roku 1962 působil jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a od roku 1964 v plzeňském písničkovém divadélku Alfa. V té době začal nahrávat pro Československý rozhlas (Až louky rozkvetou, ...). Poté od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko, kam jej Jiřímu Šaškovi doporučil prof. Miloš Nedbal s tím, že jde o synovce herce Eduarda Dubského, takže bude vhodnou posilou pro divadlo [1]. V letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky natočeném na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písničky k filmům, např. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci. Od 70. let natáčel a koncertoval se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr Jan Neckář. K jeho dvorním autorům patří již zmíněný bratr Jan Neckář a Ota Petřina, ale psali pro něho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda nebo Bohuslav Ondráček. O texty se mu starali mj. Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor nebo Michael Prostějovský. Kromě popových hitů, např. Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice, má v repertoáru i řadu balad, např. Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák. V 70. letech natáčel i hloubavější tematická alba, folk-rockové Tomu, kdo nás má rád nebo big bítové Planetárium. V 80. letech se mj. věnoval i rockové hudbě - album Pod komandem lásky. K jeho nejznámějším hitům patří např. píseň Má něco s jedním pánem z roku 1969. Jde původně o zahraniční píseň s názvem Cuando sali de Cuba, autorem hudby byl Luis Aguillé a český text vytvořil Zdeněk Borovec. V roce 1986 byl jmenován zasloužilým umělcem. Jde o jednoho z pěti čestných občanů města Ústí nad Labem, kde dlouho žil a po nuceném opuštění Pragokoncertu našel "azyl" se skupinou Bacily u severočeské agentury. Pragokoncert opustil již v roce 1971 a přešel se skupinou Bacily do Pražského kulturního střediska (PKS). Z PKS do ústecké agentury odešel i s Bacily v roce 1980. V roce 2011 natočil se skupinou Umakart velmi úspěšný filmový soundtrack k filmu Alois Nebel s názvem Půlnoční.

Největší hity: 60. léta Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě Lékořice Stín katedrál (později použito do muzikálu "Hrabě Monte Christo" a přezpíváno Petrem Mukem) Ša-la-la-la-li Massachusetts Jak ten čas letí Čaroděj dobroděj Miluju a maluju (k filmu "Šíleně smutná princezna") Nautilus Hříbě Royal Dobrá zpráva Suzanne (originál Leonard Cohen) 70. léta Doktor Dam Di Dam Světská sláva polní tráva Kdo vchází do tvých snů, má lásko Znala panna pána (s Helenou Vondráčkovou) Mýdlový princ 80. léta Mademoiselle Giselle Podej mi ruku a projdem Václavák Křídla iluzí My to spolu táhnem dál Je ráno, Anno Lásko ztracená 2011 Půlnoční (se skupinou "Umakart")

Další informace: http://www.vaclavneckar.cz/

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist