UTKVĚNÍ ČASU / FOTOGRAFIE / NEBESKÁ DOBRŠ A POŠUMAVÍ

Organizátor: Sdružení pro obnovu Dobrše
Místo konání: galerie Co Co
Datum: Od: 07.07.2018 13:00
Do: 03.08.2018 18:02
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Dobrš
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Poznámky: Výstavy se konají v rámci programu 4. ročníku cyklu s názvem MÍSTO PŮSOBENÍ _DOBRŠ a potrvají do 3. srpna 2018. GALERIE JE PODPOROVÁNA V ROCE 2018 V RÁMCI DOTAČNÍHO PROGRAMU JIHOČESKÉHO KRAJE “ PODPORA MUZEÍ A GALERIÍ”.

Popis akce

Výstava tří umělců, konaná v rámci cyklu MÍSTO PŮSOBENÍ _DOBRŠ 2018.

ALŽBĚTA RAJCHLOVÁ _ Utkvění času
Narozena v roce 1999. Je absolventkou Malostranského gymnázia a v letošním roce (2018) byla přijata ke studiu na pražské Akademii výtvarných umění do ateliéru malířství III Michaela Rittsteina. Malbě se věnuje od dětství, absolvovala kurzy malby pod vedením akad. mal. Ivy Fialové, kurzy malby pod vedením studentky AVU Kláry Sedlo a kurzy kresby pod vedením prof. Miroslava Pesche. V minulosti dvakrát vystavovala na společné výstavě studentů Ateliéru Praga Prima (2016 a 2017), samostatně pak vystavovala na festivalu Deziluze (2017) a v prostorách Ateliéru Praga Prima – výstava s názvem OkaMžik. Ve své tvorbě se zaměřuje na realistické zobrazování lidí a objektů každodenního života, na reflexi divadelní tvorby v pojetí malby a na iluzivní zobrazování rozpadu reality v zastavení času.

PAVEL MICKA_ Fotografie
Motto: Mé srdce k tobě mluví, má tvář tě hledá; hledám tvou tvář, neskrývej svou tvář přede mnou. (Ž 27)
Fotografuje od svých 16 let. Hlouběji se fotografií zabývá od roku 1985, kdy začal fotografovat na střední formát a černobílý negativ. Fotografuje převážně portréty, autoportréty a také skupinovou fotografií. Fotografie si sám zvětšuje ve své kuchyňské fotokomoře. V témže roce nastupuje jako fotoreportér do družstvu Fotografia Praha v Panské ulici. Po Sametové revoluci se věnuje správě rodinného majetku a v roce 1992 otevírá Kavárnu a Galerii Velryba. V roce 2005 vydává v nakladatelství Mladá fronta soubor zápisků a krátkých příběhů uplynulých 10 let Trávy a alkoholy. Od roku 2004 začíná znovu fotografovat, tentokrát již digitální technikou. Objevuje tak přirozeně svět barevné fotografie. Jeho dlouhodobým motivem se stávají struktury přírodní a lidské mapované v souborech Tváře lesa a Tváře města. V roce 2012 objevuje nové téma, aranžované květiny v kamenné studánce. Tento cyklus se postupně proměnil v sérii mandal tvořených zrcadly a později take ve Photoshopu. Vytvořil take cyklus Kristů nalezených na šumavských hřbitovech, který prezentoval v souboru Ježíšova láska volá, kéž jí nikdo neodolá a dosud nevystavený cyklus soch z pražského hřbitova olšanského.
Svou práci prezentuje na pravidelných výstavách v Galerii Velryba. Vystavoval také v Galerii Chaos ve Stříteži a v Divadle Vrchlického v Lounech.V současné době pracuje na souboru Kůry a na cyklu makrofotografií květin a trav, z nichž výbor můžete vidět na Dobršské výstavě.

JIŘÍ JIROUŠEK_ Nebeská Dobrš a Pošumaví
Jsem nebeský fotograf. Specializuji se na leteckou fotografii, více jak deset let vytvářím archiv vlastních leteckých snímků především z České republiky. Jsem paraglidista. Padákové kluzáky jsou moje křídla přes dvacet let. Jsem pilot i fotograf v jedné osobě. Fotím z motorového padáku, svými manévrovacími schopnostmi mi dává možnost zkoumavě se zahledět na zemi pode mnou, neopominout nenápadná zákoutí, najít zajímavý úhel, chytit magické světlo.
Narodil jsem se v květnu roku 1975. Létám od léta 1994 a přibližně od té doby také fotografuji. Zaměřuji se na krásy české krajiny, v současnoti mám v archivu přes 100.000 digitálních leteckých pohledů z celé České republiky. Mojí láskou je Vltava, často a rád fotím Brdy.
V roce 2013 a 2015 mé letecké fotografie zvítězily v soutěžích Galerie Františka Drtikola Příbram.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist