UNE VIE – UNE CHANSON

Organizátor: KULTURNÍ DŮM Veselí nad Lužnicí
Místo konání: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
Datum: Od: 06.04.2019 19:00
Do: 06.04.2019 21:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: Veselí nad Lužnicí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej:  V kanceláři Kulturního domu Veselí nad Lužnicí nebo on-line přes webové stránky www.kd-veseli.cz.
Cena: 120 Kč, 90 Kč

Popis akce

UNE VIE – UNE CHANSON

Večer se šansony. Uslyšíte známé písně českých i zahraničních šansoniérek, např. Hany Hegerové a Edith Piaf, ale také skladby autorské. Účinkují: zpěv – Svitlana Reichelová a Věra Nedomová, klavír – Petr Ožana.

Svitlana Reichelová pochází z Ukrajiny. Je absolventka Mezinárodní konzervatoře v Praze, finalistka řady celostátních a mezinárodních pěveckých soutěží na Ukrajině (např. Pěvecká zahrada, Zlatý Čáp, soutěž Vladimira Ivas'uka), finalistka pěvecké soutěže tří konzervatoří v Praze PopStar. Vystupuje v pražských kavárnách, zejména v Salmovské literární kavárně. Zpívá v 17 jazycích. Nejvíc se zabývá šansonem, také ji inspirují lidové písně různých národů.

Věra Nedomová studuje zpěv u Terezy Staňkové a vystupuje v pražských kavárnách, např. v Salmovské literární. V jejím podání uslyšíte šansony z repertoáru Hany Hegerové, Marie Rottrové, Marty Kubišové nebo Ljuby Hermanové. Zpívá také písně s vlastními texty.

Petr Ožana pochází z Ostravy, studoval skladbu a klavír na Konzervatoři J. Ježka a pokračoval ve studiu klavíru na AMU. V současné době působí v divadlech Semafor, Pod Palmovkou, NoD, a také v divadle Radka Brzobohatého. Doprovází na koncertech Jitku Molavcovou, Martu Balejovou, Marcelu Březinovou, Zlatku Bartoškovou, Alenu Hladkou, Teresu Trnkovou a mnohé další. Spolupracuje s Radimem Schwabem a působí na Pražské konzervatoři a DAMU. V roce 2013 vyhrál soutěž Pianista roku.

Víceúčelový sál KD od 19:00 hodin, vstupné: 120 Kč, studenti, senioři: 90 Kč.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist