Umění ve městě 2021 Veselí nad Lužnicí

Organizátor: KULTURNÍ DŮM Veselí nad Lužnicí
Místo konání: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
Datum: Od: 01.06.2021 18:00
Do: 30.09.2021 20:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Veselí nad Lužnicí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Ne
Cena: Vstupné: zdarma

Popis akce

Úterý 1. června

VERNISÁŽ UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2021 VESELÍ N. L.

Vernisáž sochařské výstavy v exteriérech města. Tématem Umění ve městě 2021 je CITY (město). Ve Veselí nad Lužnicí jsou instalována tři umělecká díla. A to umělecký objekt s názvem „Další zlomek modrého světla“ od umělkyně, která si říká Ka3Ka3 (čti kaškaš). Dílo má evokovat obrazovku televize, laptopu či počítače a jejich neodmyslitelné působení na nás. Vynikne zejména po setmění, neboť modré nitky budou ve tmě „zářit“. Druhé dílo se jmenuje Orchidea a je od známého sochaře Lukáše Raise. Kovová instalace tvarem připomínající orchidej může sloužit i jako lavička. Obě instalace budou umístěny v parku u kulturního domu. Třetí realizaci s názvem Auto umělců Michala Trpáka a Jana Kece můžeme najít na náměstí T. G. Masaryka a je neopakovatelná také tím, že její součástí jsou živé květiny.

O hudební doprovod vernisáže se postará mladá veselská saxofonistka Alice Bartošková. V příštím školním roce zahájí studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Jak sama říká, více než klasická hudba jí oslovil jazz, a proto se nechme překvapit, jaké skladby zvolí právě pro tento večer.

Kurátorem výstavy je Michal Trpák, iniciátor a kurátor výstavy, záštitu nad akcí převzal Ing. Vít Rada, starosta Města Veselí nad Lužnicí. Partnerem výstavy je českobudějovická firma DV stav s.r.o. v čele s jednatelem Ing. Jiřím Dvořákem, partneři vernisáže jsou Pizzerie Palermo Veselí nad Lužnicí a Prodej a rozvoz pizzy U Nádraží Soběslav.

Park u KD od 18 hodin, vstupné: zdarma. Výstava poté potrvá do konce září 2021.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist