Úkryt v zoo

Organizátor: KULTURNÍ DŮM Veselí nad Lužnicí
Místo konání: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
Datum: Od: 26.09.2017 20:00
Do: 26.09.2017 22:07
Žánr: Film | projekce
Město: Veselí nad Lužnicí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Od 1.8.2017 v kanceláři Kulturního domu Veselí nad Lužnicí.
Cena: 90 Kč, 70 Kč

Popis akce

ÚKRYT V ZOO

Úkryt v zoo, americko-britsko-české historické drama podle skutečné události s Jessicou Chastain (držitelka Zlatého glóbu) v hlavní roli, se z velké části natáčel v České republice. I proto v něm diváci objeví řadu známých tváří a budou mít pocit, že se varšavské zoo nápadně podobá Průmyslovému paláci v Praze Holešovicích.

Druhá světová válka nabízí mnoho paradoxních příběhů, jako je ten o uprchlících z varšavského ghetta, kteří našli útočiště ve výbězích tamní zoologické zahrady. Šílený a nebezpečný plán se zrodil v hlavě manželky jejího ředitele. Výsledkem bylo přes 300 zachráněných lidských životů. Ze zoo se za války stane skladiště německých zbraní a manželé Zabinští zde začnou chovat prasata, a právě tady leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou.

Hrají: Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Martha Issová, Martin Hofmann, Jitka Smutná, Alena Mihulová. 2017, režie: Niki Caro, stopáž: 127 minut, přístupnost: od 12-ti let.

Víceúčelový sál KD od 20:00 hodin, vstupné: 90 Kč, studenti, senioři: 70 Kč.

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist