Trocnovské slavnosti 2022

Organizátor: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Místo konání: Památník Jana Žižky z Trocnova
Datum: Od: 10.09.2022 13:00
Do: 10.09.2022 18:00
Žánr: Multižánr |
Město: Borovany
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Bezplatný vstup!

Popis akce

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a město Borovany Vás zvou na 9. ročník Trocnovských slavností. Tradiční akce pro všechny věkové kategorie se uskuteční v sobotu 10. září 2022 od 13:00 do 18:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany). Vstup je ZDARMA!

👉 Těšit se můžete na bohatý program pro děti i dospělé: např. ukázky středověkých soubojů, představení s tematikou Jana Žižky a husitství, řízenou "bitvu" se zapojením diváků, středověký tábor, střelbu z luku a kuše, divadla pro rodiny s dětmi, živou hudbu, hračkolnu, expozici o Janu Žižkovi, naučnou venkovní stezku s pracovními listy a další body programu.

👉 Můžete se také podívat, jak aktuálně probíhá stavba připravovaného Archeoskanzenu Trocnov, který modeluje výsek zástavby středověké vesnice a který bude prezentovat stavby a život v období konce 14. století. Přístup bude umožněn pouze v blízkém okolí stavby, ne však přímo v areálu a v interiérech Archeoskanzenu.

👉 Na místě bude dále zajištěno parkování a parkovací služba, prodej občerstvení a zdravotní dohled.

👉 Další informace budeme postupně zveřejňovat na sociálních sítích (Facebook a Instagram: @jihoceskemuzeum) a také na webu www.muzeumcb.cz.

Fotografie

Vyhledávání v databázi







Vyhledávání v kalendáři









TOPlist