Švejkova padesátka 2016

Organizátor: EKOCENTRUM - Elektrárna Královského města Písku
Místo konání: start z Palackého sadů v Písku
Datum: Od: 07.05.2016 08:00
Do: 07.05.2016 16:00
Žánr: |
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 30 Kč

Popis akceObnovený ročník oblíbeného turistického pochodu. Opět se můžete těšit na Josefa Švejka a chutné občerstvení s paní Müllerovou. Akce se i v letošním roce zúčastní velocipedisté v dobovém oblečení a na dobových bicyklech.Můžete se těšit na razítkové kontroly i tajné kontroly a v cíli na diplom.

Start z Písku je průběžný od 8:00 do 10:00 hodin z Palackého sadů v Písku (před hudebním pavilonem). Zde účastníci obdrží vše potřebné v duchu původních pochodů a proběhne oficiální zahájení.

Připraveny jsou pro vás znovu atraktivní trasy.

Jednotlivé trasy Švejkovy padesátky:

12 km pěší trasa z Písku - po břehu Otavy, kolem Zátavského mostu k soutoku Otavy a Blanice, do Putimi a zpátky do Písku vlakem

12 km pěší trasa z Písku - okruh většinou pod korunami stromů Píseckých hor po naučné stezce - Cestě drahokamů.

17 km pěší trasa z Písku - po břehu Otavy, kolem Zátavského mostu k soutoku Otavy a Blanice, do Putimi a přes Smrkovice zpět do Písku.

26 km pěší/cyklotrasa z Písku - přes les Hůrku, kolem lesní obory s divokými prasaty, do Pohádkové kovárny v Selibově a přes Putim po břehu Otavy zpátky do Písku (vhodná pro rodiče s dětmi s ohledem na minimum jízdy po silnicích s auty).

28 km vodácká ze Strakonic do Písku - po řece Otavě (cíl je na ostrově u Elektrárny královského města Písku).

33 km pěší trasa z Písku - přes Smrkovice a Hůrky do Putimi, rybník Řežabinec, rybník Markovec, památník Jana Žižky u Sudoměře, Mladějovice, lesem ke Starému rybníku, Čejetice, Přeborovice, Sedlíkovice, Hajská, Strakonice (Tato trasa není okružní a ve Strakonicích končí!).

33 km pěší trasa ze Strakonic - do Hajské, Sedlíkovic, Přeborovic, přes Čejetice kolem Starého rybníka do Mladějovic, památník Jana Žižky u Sudoměře, rybník Markovec, rybník Řežabinec, do Putimi a přes Zátavský most po břehu Otavy do Písku (Tato trasa není okružní a v Písku končí!).

44 km cyklotrasa z Písku - po břehu Otavy přes Zátavský most do Kestřan, dále Nové Kestřany, Štěkeň, Čejetice, Sudoměř a památník Jana Žižky a přes Putim kolem Otavy zpět do Písku (trasa je vybrána jako rovinatá, protože ji pojedou i velocipédisté na historických kolech bez přehazovaček) připojit se může samozřejmě každý.

50 km pěší trasa z Písku - přes Plynovou lávku nad Otavou, lesem kolem Borečnice, Vráž u Písku, lesem do Čížové, Krašovice, Dobešice, Oldřichov, Malé Nepodřice, lesem na Vápenici, přes Zátavský most do Putimi, přes les Hůrka do Smrkovic a kolem rybníka Mrázovna do Písku (s ohledem na délku trasy doporučujeme start co nejdříve po zahájení registrací účastníků).

Pěší trasy je možné absolvovat i na jízdním kole, trasy však vedou místy lesem, neručíme proto za plnou sjízdnost tras pro kolo (případně bude nutné kolo vést). U 50 km trasy není jízda na kole vhodná.

www.josefsvejk.cz/padesatka.htm

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist