Šumavské léto s párou

Organizátor:
Místo konání: Černá v Pošumaví
Datum: Od: 19.07.2015 10:00
Do: 09.08.2015 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Černá v Pošumaví
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Sezóna oblíbených parních vlaků na Šumavě! Vlaky budou tažené lokomotivou řady 310, zvanou "Kafemlejnek" a složené z historických, bufetových a vyhlídkových vozů.

Krásnou přírodou se projedete vlakem taženým parní lokomotivou 310.093, přezdívanou Kafemlejnek. Šumavské léto s párou nabízí jízdy vlakem, který nese jméno slavného fotografa Josefa Seidela; jeho práce můžete vidět v Českém KrumlověMuseu Fotoateliér Seidel).

Vláček vyrazí z Černé v Pošumaví po břehu Lipenského jezera, projede Horní Planou, rodištěm spisovatele Adalberta Stiftera, a u Nové Pece vjede do Národního parku Šumava. Trať se proplete šumavskými slatěmi až k lesní železniční křižovatce Černý Kříž, kde se řeka Vltava rozděluje na Teplou a Studenou. Vláček odtud vystoupá údolím Studené Vltavy do Stožce, obce s nádhernou vyřezávanou Stožeckou kaplí, a krajinou pod masivem Třístoličníku dojede až do Nového Údolí, osady na česko-německé hranici. Skutečným zážitkem budou jízdy nočním parním vlakem Express 211, který odjíždí z Černé v Pošumaví ihned po západu slunce!

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist