Štěpán Grygar – Fotografie

Organizátor: Statutární město České Budějovice, Galerie současného umění a architektury - Dům umění
Místo konání: Galerie současného umění a architektury, Nám. Přemysla Otakara II. 38, 370 01 České Budějovice
Datum: Od: 17.02.2017 10:00
Do: 19.03.2017 18:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Fotografie Štěpána Grygara tvoří důležitou část české výtvarné scény. Jeho tvorba z poloviny 70. byla řazena k českému fotografickému vizualismu, během 80. let se propracoval k syntéze konceptuálního přístupu a reflexe či analýzy fotografického média.

Grygarovo dílo navazuje na pozdní modernismus a představuje možnou polohu z mnoha postkonceptuálních tendencí české fotografie, podnícené minimalismem a konceptualismem. V posledních letech jeho tvorbu charakterizuje výrazný příklon k použití barevné fotografie, práce s jasnými plochami a výraznou barevností se stává důležitým výrazovým prvkem.

Grygarovi je blízká věcnost, s níž nahlíží na svět, a současně i potřeba narušovat naučené způsoby vnímání. Štěpán Grygar uspořádal desítky samostatných výstav a je zastoupen v řadě významných sbírek u nás i v zahraničí. Pro svoji první výstavu na jihu Čech, která proběhne v Galerii současného umění a architektury českobudějovického Domu umění, autor připravil speciální výběr děl z posledního období.

Vernisáž 16. 2. 2017 od 18:00 hodin, Galerie současného umění a architektury, nám. Přemysla Otakara II. 38, 370 01 České Budějovice

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist