Setkání s hudbou v Soběslavi 2016

Organizátor: Setkání s hudbou, z.s.
Místo konání: Soběslav
Datum: Od: 28.06.2016 19:00
Do: 10.07.2016 00:00
Žánr: Hudba | festival
Město: Soběslav
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Nepotrvá to dlouho a jižní Čechy se opět dočkají (tentokrát již 8. ročníku) soběslavských svátků hudby. Letošní SETKÁNÍ S HUDBOU V SOBĚSLAVI 2016 se uskuteční v prvních prázdninových dnech:  od 1. do 10. července včetně.

Letošní festival komorní hudby ovšem ve skutečnosti začne už o čtyři dny dříve, a to mimořádným koncertem v úterý 28.6. Díky spolupráci se švýcarskou společností Martinů Stiftung Basel se v tomto předtermínu v koncertním sále soběslavské ZUŠky představí vynikající česko-švýcarská flétnistka Lucie Brotbeck-Prochasková.  Spolu s klavíristou Tomášem Víškem  zahraje  program složený nejen ze skladeb Bohuslava Martinů, ale také jeho učitelů a žáků!

Celkem je tedy pro letošní ročník připraveno (včetně dvou matiné) rekordních 13 koncertů!

A zahálet nebude ani ta část Setkání s hudbou, která je věnována interpretačním kurzům. Vyučovat se bude opět v oborech housle, viola, violoncello, klavír, varhany a zpěv; očekáváme cca 50 účastníků tohoto čím dál oblíbenějšího workshopu.

Organizátory „Setkání“ jsou jako vždy: spolek Setkání s hudbou, Kulturní dům města Soběslavi a soběslavská ZUŠ. A na přípravě letošního ročníku se opět podílí značné množství partnerů a sponzorů.

Snažíme se, aby také letos zůstalo vstupné na všechny tyto báječné hudební události v kolonce „DOBROVOLNÉ“. To se může podařit jedině právě díky našim partnerům a přispěvatelům, a pak také proto, že návštěvníci koncertů Setkání s hudbou již dávno nezaměňují slovo „dobrovolné“ za „zdarma“, a výše vybraného vstupného tak může pomoci uhradit náklady spojené s pořádáním festivalu - za to všem patří veliký dík!

Jsme velmi rádi, že „Setkání s hudbou“ je na jihu Čech už opravdu doma - prožít těch pár prázdninových dní v Soběslavi je pro nás všechny opravdovým potěšením!

Pěkné jarní dny plné dobré hudby vám ze srdce přeje

Petr Hanzlík, umělecký ředitel festivalu a předseda sdružení Setkání s hudbou.

Festival by se nemohl uskutečnit bez laskavého přispění našich partnerů, kterými jsou: Město Soběslav, Nadace Život umělce, Nadace Český hudební fond, OSA, GOLDIM s.r.o., České houby, a.s., GrECo JLT Czech Republic s.r.o., produkční agentury Blue Season Art Agency a Tanja Classical Music Agency, Ateliér Kročák architekt, Reklamní Ateliér s.r.o. ze Soběslavi. Mediálními partnery festivalu jsou Týdeník Rozhlas a Český rozhlas České Budějovice.

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist