Sestry Havelkovy: 100 let První republiky + módní přehlídka “První republika”

Organizátor: Centrum kultury města Písek
Místo konání: Divadlo Fráni Šrámka
Datum: Od: 28.10.2018 19:00
Do: 24.10.2018 21:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Vstupenky si můžete zakoupit on-line na www.centrumkultury.cz, případně s předstihem v pokladně Kulturního domu, pokladně Divadle Fráni Šrámka (Senior point) a hodinu před začátkem představení v pokladně divadla. Cena vstupenek v předprodeji 290 Kč, na místě 320 Kč. www.centrumkultury.cz/event/208997/sestry-havelkovy-100-let-prvni-republiky-modni-prehlidka-prvni-republika

Popis akce

Sto let od vzniku samostatného československého státu připomenou přesně 28. října v Písku Sestry Havelkovy. Pořad „100 let První republiky“ navozuje skvělou swingovou hudbou atmosféru 20. – 40. let minulého století. Zpěvačky Olga Bímová, Petra Kohoutová a Anna Vávrová propadly kouzlu rané swingové hudby a řadu let provázejí své posluchače do období mezi dvěma světovými válkami.

Pořad je obohacen módní přehlídkou dobových šatů z šatníku slavných hereček. Originální módní přehlídka ze sbírek Vlaďky Dobiášové nabízí divákovi jedinečný vhled do módy i atmosféry vzniku našeho samostatného státu. Jedinečná kolekce rób, doplňků a šperků První republiky vznikala dlouhá léta. Krom dobové autentičnosti mají modely i zajímavou historii. Všechny totiž pocházejí z šatníků slavných osobnosti. Na mole uvidíte originální oblek Svatopluka Beneše, svrchníky Maxe Švabinského, oblečení Adiny Mandlové, šátek Oldřicha Nového, kabelky a kloboučky Věry Ferbasové, šaty Olgy Scheinpflugové a Nataši Gollové a mnoho dalších modelů.

Přímou vzpomínku nejen na našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka přinese pamětnice herečka Zdenka Procházková.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist