Rožmberské veselí v Třeboni

Organizátor: město Třeboň - ODBOR KULTURY A CESTOVNÍHO RUCHU
Místo konání: velké náměstí třeboňského zámku
Datum: Od: 11.06.2016 15:30
Do: 11.06.2016 22:15
Žánr: Jiné |
Město: Třeboň
Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí nebo on-line přes rezervační formulář na www.itrebon.cz. Základní vstupné /130 Kč/ zahrnuje celovečerní program na nádvoří. Rozšířené vstupné /250 Kč/, které lze koupit v předprodeji do 6. června, obsahuje ochutnávku dobových jídel a nápojů.
Cena: 130 Kč, 250 Kč

Popis akce

Třeboň oslaví 650 let od příchodu Rožmberků

Do časů rožmberské renesance se vrátí druhou červnovou sobotu návštěvníci Rožmberského veselí. Uvidí dobové tance a šermířské souboje, zaposlouchají se do hudby, která na třeboňském panství kdysi zněla, alchymisté je zasvětí do tajemných kouzel, děti si vyzkouší historické hry. A kdo si připlatí, může ochutnat i rozmanité pokrmy rožmberské kuchyně.

Město Třeboň si v letošním roce připomíná významné výročí- 650 let od chvíle, kdy třeboňské panství získal rod pánů z Rožmberka. Za 250 let své vlády přeměnili Rožmberkové močálovitou krajinu v prosperující oblast, která je dodnes výjimečná svým přírodním a kulturním bohatstvím. Dobu jejich panování lze nazvat „zlatým věkem Třeboňska“ a její odkaz nacházíme téměř na každém kroku.

K poctě rodu pánů z Růže připravil odbor kultury a cestovní ruchu města na letošní rok řadu kulturních akcí. Jednou z nejvýznamnějších je Rožmberské veselí, renesanční zámecká slavnost s dobovou hudbou, tancem a ochutnávkou rožmberské kuchyně, která se uskuteční v sobotu 11. června.

Pro rodiče s dětmi budou od 15:30 připraveny na nádvoří historické hry. V 17:30 vyjde ze zámku slavnostní průvod rožmberských dvořanů, který oznámí začátek zámecké slavnosti. Od 18. hodiny zažijí návštěvníci na velkém nádvoří časy rožmberské renesance s ukázkami dobových tanců, hudby i šermu. Slavnou dobu posledních Rožmberků připomenou také alchymisté, kteří na Třeboni laborovali stejně pilně jako u dvora Rudolfa II. Návštěvníci, kteří si koupí v předprodeji vstupné s ochutnávkou, zakusí rozmanitost jídel rožmberské kuchyně. V 19 hodin pozve přítomné kronikář Václav Březan na procházku čtvrt stoletím vlády rodu Rožmberků na Třeboňsku. V komponovaném celovečerním programu se setkají nejen s Petrem Vokem, ale i s dalšími Rožmberky, budou svědky zajímavých a významných událostí jejich doby.

Další informace: Mgr. Marie Jirková, marie.jirkova@mesto-trebon.cz, tel. 601 330 960
ODBOR KULTURY A CESTOVNÍHO RUCHU
Město Třeboň, Palackého nám 46, 379 01 Třeboň

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist