Rekonstrukce bitvy u Sudoměře

Organizátor: Plzeňský Landfrýd o. s.
Místo konání: Plocha u pomníku Jana Žižky, 386 01 Čejetice
Datum: Od: 25.03.2017 10:00
Do: 25.03.2017 17:00
Žánr: Jiné |
Město: Sudoměř
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Vstupné: základní 100 Kč, rodinné 250 Kč, snížené 50 Kč

Popis akceLetos uplyne 597 let od slavné bitvy u Sudoměře, jedné z nejslavnějších bitev našich dějin. V tento den k rybníkům Markovec a Škaredý přitáhnou s vozy husité, pronásledováni křížovníky ze Strakonic a železnými pány z Písku.

Od dopoledne bude probíhat zajímavý program s dobovým táborem a tržištěm, historickou kapelou, šermířskými souboji, rytíři na koních, hrami pro děti… Po pietním aktu mohou diváci od 14 a 16 hodin zažít strhující rekonstrukci příběhu, kdy Jan Žižka s hrstkou husitů slavně zvítězil nad jízdou křížovníků a katolických pánů.

Diváci pak uvidí strhující příběh, kdy Jan Žižka s hrstkou husitů slavně zvítězil nad jízdou křížovníků a katolických pánů. Rekonstrukce začínají od 14:00 a od 16:00. V 10:00 bude zahájení a v 12:00 pietní akt u památníku Jana Žižky. V bitvě se můžete těšit krom husitských vozů také na více než sto bojujících a obrněné jezdce. Po celý den bude probíhat zajímavý program. Krom dobového tábora a tržiště uvidíte šermířské souboje, rytíře na koních, krásné tanečnice i sokolníka. Zahraje i historická kapela. Budou také hry pro děti jako střelby ku ptáku, boj na kládě a dřevěný klikotoč.

Historický festival, dobový jarmark, hry pro děti, šerm,vozová hradba. Předvede se více jak sto bojovníků!

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist