Překvapení na Otavě – Umění v přírodě

Organizátor: Land Art na řece
Místo konání: okolí řeky Otavy v obci Horažďovice
Datum: Od: 27.02.2016 15:00
Do: 27.02.2016 00:00
Žánr: Výtvarné umění | jiné
Město: Strakonice
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Několik přírodních uměleckých děl zkrášlí okolí řeky Otavy v obci Horažďovice. V sobotu 27. 2. se zde totiž bude konat zajímavý program pro veřejnost s cílem vytvořit první vodní galerii v Čechách. V nízkoprahovém klubu DOK si zájemci mohou zkusit vytvořit land-artová závěsná umělecká díla. Po přesunu do kavárny Černý kafe návštěvníky čeká projekce dokumentu Řeky a říčky, přednáška brněnských land-artových umělců a na závěr organizátoři akce připravili hudební zakončení v rytmu bubnů a za zvuku didgeridoo. Materiál pro společné tvoření a honoráře pro vystupující umělce budou financovány z programu SmartUp Nadace O2.

Již třetí setkání pořádají realizátorky projektu Překvapení na Otavě Mirka Nováčková a Markéta Mrázová. Za přispění profesionálů chtějí veřejnost seznámit s metodou land-art a společně vytvořit umělecká díla, která by zdobila okolí řeky Otavy v obci Horažďovice. Díky tomu by vznikla první vodní galerie v Čechách. Slavnostní otevření „galerie“ plánují na konec května.

Projekt Překvapení na Otavě podporuje Nadace O2 v rámci programu SmartUp, který pomáhá mladým lidem do 26 let realizovat jejich originální nápady s cílem zlepšit něco v jejich okolí.

Podrobný program:

15:00     Workshop – závěsné objekty 2 kde: nízkoprahový klub DOK, Havlíčkova 505

18:00     Projekce dokumentu Řeky a říčky, který provádí tvorbou legendárního skotského umělce Andy Goltshworthyho kde: Černý kafe, Monsignora Fořta 69

19:30     Přednáška členů brněnské umělecké skupiny naOkraji kde: Černý kafe, Monsignora Fořta 69

21:00     Hudební zakončení večera – Vašek Braun ze Strakonic a spřízněné duše kde: Černý kafe, Monsignora Fořta 69

www.landartnarece.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist