Překvapení na Otavě-1. vodní galerie v ČR

Organizátor: Land Art na řece - První vodní galerie v Čechách
Místo konání: řeka Otava
Datum: Od: 01.01.2016 08:00
Do: 31.12.2016 20:00
Žánr: Výtvarné umění | jiné
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Překvapení na Otavě – 1. vodní galerie v ČR

Markéta a Mirka, dvě mladé slečny z Horažďovic, malého městečka v západních Čechách se rozhodly upravit veřejné prostory města netradičním způsobem. Zapojením místních obyvatel, profesionálů a dalších zvědavců vytvoří 20 – 30 ks krátkodobých i dlouhodobých Land Art objektů, které budou umístěny v bezprostřední blízkosti břehu řeky nebo přímo v řece samotné. Půjde tak o vytvoření úplně první vodní galerie komunitního rázu v historii České republiky a možná i historii vůbec!
O projektu podrobněji: „Žijeme zde společně, tak proč se do našeho společného života nezapojit aktivnější formou?“

Vytvořením 1. vodní galerie v České republice chceme kreativním způsobem poukázat na krásu našeho města, na nevyužívané aspekty veřejného prostoru, možnosti aktivního trávení volného času a zároveň ochranu životního prostředí. Chceme rozproudit komunitní život v Horažďovicích a kreativně tak podpořit vznik nové komunity.
"Překvapení na Otavě, který je jedním z projektů mladých lidí v našem grantovém programu Vpohybu, má skvělý koncept - angažuje místní komunitu, obohacuje region nejen o nápady a znalosti studentů, ale navíc přináší místním i turistům něco nového. Projekt jsme vybrali mezi ty úspěšné a doufáme, že osloví svou kampaní na Hithitu i širší veřejnost," říká Jana Neupauerová z Nadace Vodafone.
Využitím metody Land Art chceme na úsek řeky Otavy umístit krátkodobé i dlouhodobé objekty vyrobené pouze z přírodních materiálů (cca 20 - 30 ks), které budou viditelné z pěších, cyklistických i vodácky sjízdných tras. Můžeme se těšit třeba na závěsné objekty, zvonkohry, Stone building, Moss Art a třeba i dřevěné sochy. Celým městem protéká řeka Otava, která městu dodává patřičnou atmosféru. Právě ona je výrazným prvkem našeho města nejen díky velkému zájmu vodáků, ale také díky své významné minulosti – zlatonosná a perlonosná Otava - proto chceme využít právě ji, volným plynutím spojuje celé město. „
Do projektu, který se začíná realizovat díky podpoře Nadace Vodafone, bude zapojena laická veřejnost spolu s profesionály. Půjde o občany města Horažďovice a další zájemce, odborníky, umělce a specialisty z blízkých oborů. Nabídneme tak velkému množství lidí odlišný pohled na prostředí, ve kterém žijeme, ukážeme jeho skrytý potenciál a umožníme propojení několika zdánlivě odlišných světů. Nabídneme obyvatelům městečka i dalším zájemcům tematicky zaměřený program týkající se Land Artu, přírodní architektury, životního prostředí, komunitního života, aktivního občanství, využívání veřejného prostoru, kreativity apod. především formou přednášek, seminářů, výstav, workshopů a filmů.
Vyvrcholením bude právě samotná tvorba děl z přírodních materiálů na řece. Vodní galerie se tak stane zajímavým vlastnoručně vytvořeným objektem pro místní obyvatele, ale i pro stovky vodáků projíždějících tímto městečkem v letním období.

Další informace o projektu a jak se zapojit: www.landartnarece.cz, www.facebook.com/landartnarece
Kontaktní osoby:
Markéta Mrázová, 723 099 743, makimrazova@gmail.com;
Mirka Nováčková, 728 682 678, novackova.mirka@gmail.com

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist