Předplatné Jaro 2017 – Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

Organizátor: KULTURNÍ DŮM Veselí nad Lužnicí
Místo konání: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
Datum: Od: 21.02.2017 19:30
Do: 25.07.2017 22:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Veselí nad Lužnicí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Ano, v kanceláři Kulturního domu Veselí nad Lužnicí
Cena: 970 Kč, 790 Kč

Popis akce

PŘEDPLATNÉ JARO 2017

 

Pondělí 27. března

CRY BABY CRY

Komedie o tom, zda nás může vůbec někdo naučit, jak žít a jak být šťastný.

Divadelně zrychlený kurz dnes tak populárního life coachingu. Na kouče v podání Michala Dlouhého se vrhne hned pět žen toužících vyřešit své problémy, které nám přináší život. Určitě Vás pobaví snaha o pozitivní myšlení ambiciózní sportovkyně v podání Bohdany Pavlíkové, Klára Cibulková jako typická manželka podnikatele, Kristýna Frejová coby svérázná novinářka či zakomplexovaná Réka Derzsi/Eva Vrbková. A navíc díky roli operní pěvkyně Blanky Popkové poodhalíme roušku uměleckého života.

Autorka Sabina Krátká, autorská inscenace hereckého kolektivu Švandova divadla. Hrají: Klára Cibulková, Kristýna Frejová, Bohdana Pavlíková/Petra Hřebíčková, Blanka Popková, Réka Derzsi/Eva Vrbková a Michal Dlouhý, režie: Martina Krátká, délka představení (bez přestávky): 1 hodina 20 minut.

Velký sál KD od 19:30 hodin.

 

Čtvrtek 11. května

DEŠTIVÉ DNY

Drama od amerického autora Keitha Huffa v podání Divadla Ungelt.

Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman. Richard Krajčo získal za ztvárnění role Dennyho cenu Thálie 2012, David Švehlík se umístil v širší nominaci.

Hrají: Denny - Richard Krajčo, Joey – David Švehlík, režie: Janusz Klimsza, délka představení je 2 hodiny a 20 minut včetně přestávky. Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby.

Velký sál KD od 19:30 hodin.

 

BONUS PRO PŘEDPLATITELE – VSTUPNÉ ZDARMA NA TOTO PŘEDSTAVENÍ

Úterý 21. února

HRDINA ZÁPADU

Příběh mladíka, který se navzdory přiznání k hrůzostrašnému činu stane hrdinou celé vesnice. Divadelní hra od Johna Millingtona Synge v podání Divadelní společnosti Jablonský Jindřichův Hradec. Děj se odehrává poblíž jedné vesnice na divokém pobřeží hrabství Mayo počátkem 20. století. Hrdina západu je černá komedie, který způsobila při svém prvním uvedení v Dublinu v roce 1907 svou provokativností a otevřeností značný skandál a nejznámější rozbroje v dějinách irského divadla. Hra je příběh zakřiknutého mladíka, který přišel z daleka, pasák dobytka, kluk bez vzdělání. Zároveň je básníkem, který, když potká svou první lásku, mluví tak krásným jazykem, že poblázní i nejdivočejší holku ve vsi. Je to pytlák, který se toulával po nocích, nejšťastnější ve své samotě, ale v novém prostředí se najednou stal vítězem ve všech sportovních disciplínách. Je to kluk, který se doma bál všeho a všech a nejvíc svého otce. Bázlivý a přece schopný toho nejstrašnějšího činu.

Hrají: Michal Palaugari, Pavel Körner, Vlastimil Hanuš, Adéla Ratajová, Adam Tomek, Martin Charvát nebo Jan Štrobl, Emanuel Krejcar, Ladislava Ratajová, Kateřina Heřmánková, Romana Kopřivová, Jaroslava Vistořínová, Veronika Batelková, Michaela Körnerová, Pavel Prudil, Jan Štrobl nebo Martin Charvát, režie: Sabina a Jiří Langerovi.

Velký sál KD od 19:30 hodin.

 

BONUS PRO PŘEDPLATITELE – VSTUPNÉ SE SLEVOU NA TOTO PŘEDSTAVENÍ

Úterý 25. července  

LAKOMEC

Legendární Moliérova komedie ze sedmnáctého století Lakomec v podání Dvorního divadla Hlohovec. Režisér Zdeněk Černín hru citlivě a vkusně upravil do dnešních podmínek. Smát se budete od začátku do konce lapáliím penzisty, který si na stáří něco našetřil a teď by rád své peníze uchránil před svými náročnými dětmi.

Hrají: Harpagon – Zdeněk Černín, Frozina – Hana Tomáš Briešťanská.

Park za KD od 20:30 hodin, v případě nepříznivého počasí ve velkém sále KD.

Dvorní divadlo v Hlohovci manželů Petry a Zdeňka Černínových vzniklo v roce 2011. Důraz je vždy kladen na vysokou uměleckou kvalitu děl a profesionalitu. Zdeněk Černín patří mezi renomované české divadelní režiséry a herce a na výsledném tvaru svých inscenací se vždy projevoval také jako zdatný dramaturg. Je potřeba zdůraznit, že jde o cílenou snahu přinést do českých divadelních vod kvalitu, která v záplavě různých projektů chybí.

Petra Černínová, produkční divadla

 

Předplatné Jaro 2017: CRY BABY CRY, Deštivé dny + bonus Hrdina západu

Cena předplatenky: 790 Kč

Rozšířené předplatné Jaro 2017: CRY BABY CRY, Deštivé dny + bonus Hrdina západu + letní divadelní představení Lakomec

Cena rozšířené předplatenky: 970 Kč

Prosíme předplatitele řady Podzim 2016, aby si svá místa zarezervovali do 20. ledna 2017, jinak budou uvolněna dalším zájemcům.

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist