Pavel Šporcl: Vánoce na modrých houslích Tour 2017

Organizátor: ŠPORCL ARTS Agency s.r.o.
Místo konání: Výstaviště České Budějovice - Pavilon T1
Datum: Od: 04.12.2017 19:00
Do: 04.12.2017 00:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: www.cbsystem.cz/cz/component/ticketseller/title/5634-pavel-sporcl
Cena: 690 Kč, 790 Kč, 990 Kč
Poznámky:
Vjezd do areálu Výstaviště povolen, parkování zdarma.
 

Popis akce

Pavel Šporcl po dvouleté přestávce opět vyráží na velké vánoční turné. V jedenácti městech České republiky představí koncertní provedení svého prvního vánočního alba a zahraje překrásné vánoční melodie, písně i tradiční koledy v unikátní aranži pro jeho modré housle a orchestr. V jejich podání zazní zahraniční vánoční písně jako je Tichá noc, svatá noc či Rolničky. V premiéře zazní i houslistova vlastní vánoční kompozice Modlitba. Chybět nebudou ani melodie z filmu Anděl Páně II. a v neposlední řadě hymna českých Vánoc: Narodil se Kristus Pán.

V českých městech houslistu doprovodí Karlovarský symfonický orchestr, na Moravě Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín - vždy pod taktovkou Jana Kučery. Jednotlivé vánočně laděné koncerty ozdobí i hlasy atraktivních hostů: koloraturní soprán pěvkyně Jany Šrejma Kačírkové a sborové hlasy renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Speciálním hostem pražských koncertů, konaných ve Foru Karlín, bude přední česká harfenistka Jana Boušková.

Prosincové turné Pavla Šporcla naváže na houslistovo první vánoční album, které natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií a dirigentem Sebastianem Lang-Lessingem. Hostem alba je Český chlapecký sbor Boni pueri. Nahrávka, jejímž producentem je Jon Cohen, bude k dostání v říjnu tohoto roku.

Účinkují: Pavel Šporcl – housle, Jana Šrejma Kačírková – soprán, Jana Boušková - harfa, Český chlapecký sbor Boni pueri, Karlovarský symfonický orchestr, Jan Kučera – dirigent

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist