Pasovští pod Helfenburkem

Organizátor: Hrad Helfenburk
Místo konání: Hrad Helfenburk
Datum: Od: 13.02.2016 13:00
Do: 13.02.2016 18:00
Žánr: Jiné |
Město: Bavorov
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 90 Kč, snížené vstupné 45 Kč
Poznámky: Vstupné do 12:00 hodin  - dospělí 45,-Kč, děti, studenti, senioři 35,-Kč Vstupné na bitvu – od 12:00 hodin všichni návštěvníci – dospělí 90,- Kč, děti, studenti, senioři 45,-Kč

Popis akce

Další ročník zimního dobývání hradu Helfenburku chátrou pasovskou. Bitva z doby vládnutí Rudolfa II. začne ve 14:00 za jakéhokoliv počasí.13. února l.p. 2016 na mocném hradě H E L F E N B U R K U zahájíme sezonu, v níž kromě jiných akcí i sedmi set let od narození  KARLA IV., císaře římského a krále českého také důstojně vzpomenout chceme.

Začínáme devátým ročníkem tradiční dvoudílné akce „PASOVŠTÍ POD HELFENBURKEM“

To na dobrů paměť nám i budoucím, kterak l.p. 1610 císař římský a král český Rudolf II. Habsburský se svým bratrem Matyášem a stavy českými se povadil, od Leopolda Pasovského 10.000 žoldnéřů najmout nechal a do Čech na jaře l.p. 1611 jim vtrhnout poručil. A když tu sběř pasovskou z Prahy svinským krokem vyhnali, tak do Čech jižních utekla, tu drancovala, cti panen a paní nedbala a na výplatu žoldu dlouhé týdny čekala.
Kterak celá ta lapálie za dopomoci pana Petra Voka z Rožmberka konec vzala se ve druhém díle na konci prázdnin opět na Helfenburku dovíte.

Na hradě k zhlédnutí budou zbroj a strůj vojsk renesančních, ba i lecos zajímavého o věcech těchto k poslechnutí bude.

Krmně a nápoje všeliké v hradní krčmě k mání také budou

www.helfenburk.estranky.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist