Muzeum maškar v Milevsku – slavnostní otevření

Organizátor: Maškarní sdružení – spolek pro udržování tradic v Milevsku
Místo konání: Milevsko, náměstí E. Beneše 6
Datum: Od: 23.02.2017 10:00
Do: 23.02.2017 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Milevsko
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akceMěsto Milevsko každoročně již od roku 1862 ožívá ruchem maškar, a tak jsou Milevské maškary nejstarší doloženou masopustní tradicí v jižních Čechách. V roce 2016 se zde uskutečnil již 154. ročník tradičního masopustního průvodu a zároveň 1. ročník Festivalu maškar, na kterém byl překonán rekord v počtu masek – maškarního průvodu se zúčastnilo celkem 1248 masek. Milevské maškary jsou tedy v současnosti největším masopustním průvodem v České republice. Jedinečnost milevských maškar je zároveň v tom, že jde o městský masopustní průvod; podobná tradice v jiných lokalitách je v naprosté většině záležitostí vesnickou.

Průvod projde Milevskem v sobotu 25. února, doprovodné akce ale poběží již od čtvrtka. Novinkou bude otevření Muzea maškar v Milevsku, prvního svého druhu v naší zemi. Jeho expozice bude věnována historii i současnosti Milevských maškar a své brány otevře veřejnosti právě o „maškarním víkendu“.

Toto muzeum je umístěno společně s Turistickým informačním centrem Milevsko v prostorách krásného secesního domu čp. 6 na náměstí E. Beneše. Návštěvníci se mohou těšit například na expozici starých masek až z časů první republiky, na dobové fotografie a tiskoviny nebo na křivá zrcadla jako jsou v pražském bludišti pod Petřínskou rozhlednou. V malém kinosálu mohou zhlédnout staré filmové záběry z milevského masopustního průvodu a zájemci se nakonec mohou vyfotografovat ve vybrané replice historické masky. K otevření muzea dojde dne 23. 2. 2017, a to v návaznosti na dlouholetou tradici maškarního průvodu v Milevsku.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist