Ohlédnutí / Martin Kubalák

Organizátor: Galerie Koželužna
Místo konání: Novohradská galerie Koželužna, ul. Komenského 398, Nové Hrady
Datum: Od: 05.03.2017 10:00
Do: 02.04.2017 16:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Nové Hrady
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

V neděli 5. března začala výstavní sezona v Novohradské galerii Koželužna, která letos přinese několik samostatných výstav a jednu kolektivní mezinárodní. Součástí výstav jsou i různodruhé doprovodné programy k výstavám pro návštěvníky galerie.

Na první letošní výstavě „Ohlédnutí“ se představil všestranný výtvarník Martin Kubalák se svými olejomalbami či lavírovanými kresbami, ale i jednou bronzovou bustou. Martin Kubalák je absolventem SUPŠ Turnov obor plošného a plastického rytí kovu, PF Č. Budějovice a VOŠ Turnov restaurování a konzervování kovů.

Vystavené olejomalby M. Kubaláka odráží vztah ke krajině a přírodě, je zde i krásný vodopád z Terična údolí, a také je zde několik obrazů s citlivými doteky a akty.

Soubor lavírovaných kreseb představuje zříceninu Pořešín ve své předpokládané původní skutečnosti, využití těchto kreseb můžete vidět i v samotných reáliích při návštěvě Pořešína.

V sobotu 18. 3. od 14:00 hod. se můžete v galerii Koželužna s Martinem Kubalákem setkat u jeho výstavy na komentované prohlídce a také při výtvarném tvoření na téma „světlo v obraze“. Výtvarné potřeby budou zajištěny galerií.

Výstava potrvá do 2.4.2017/čt – ne/ 10:00 - 16:00 hod.

jiný termín lze dohodnout na tel.: 602 150 208, Květa Jarolímková
Novohradská galerie Koželužna, ul. Komenského 398, Nové Hrady

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist