Muzeum Jindřichohradecka / Namaluj si svůj betlém

Organizátor: Muzeum Jindřichohradecka
Místo konání: Muzeum Jindřichohradecka, Štítného 124/I, Jindřichův Hradec
Datum: Od: 21.11.2022 09:00
Do: 02.12.2022 17:00
Žánr: Výtvarné umění | tvůrčí dílna
Město: Jindřichův Hradec
Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

VÁNOČNÍ WORKSHOPY PRO ŠKOLY

Letošní vánoční worshopy pro školy s názvem "Namaluj si svůj betlém" budou probíhat v Muzeu Jindřichohradecka od 21. listopadu do 2. prosince tentokráte v minoritském klášteře ve Štítného ulici 124/I.

Školní kolektivy se budou moci účastnit netradičních vánočních workshopů s osobní přítomností výtvarnice Markéta Kotková - Ateliér (pouze první týden), při kterých si každá třída bude vytvářet vlastní betlém. Betlémy si děti i samy dle vlastní fantazie nainstalují a vyzdobí v křížové chodbě minoritského kláštera, kde budou k vidění po celý zbytek adventu.

Děti se u nás v malířské dílně stanou nejdříve učni a vyzkoušejí si, jaké to je, vyrobit si vlastní barvy z přírodních zdrojů podle starých středověkých receptur. Pomocí hmoždířů a sítek si připraví barevný pigment z hlín a uhlíků. Pigmenty pak následně použijí na výrobu temperových barev z vaječných žloutků (žlutý okr, červený okr, májská modř, uhlíková čerň). Ozbrojeni vlastnoručně vyrobenými barvami se pustí do samotného malování figurek (postaviček, zvířat) a historických domů inspirovaných městskou architekturou předem vyřezaných z překližky. Tyto polotovary nám dodá jako již pravidelně pan Jan Medek Jihozemě - dřevěné království.

Na tyto workshopy je nutné se předem objednat e-mailem machartova@mjh.cz nebo telefonicky na tel. 702 208 639.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist