PRŮVAN / Multižánrový festival v ulicích Blatné

Organizátor: Centrum kultury a vzdělávání Blatná
Místo konání: Blatná
Datum: Od: 23.08.2017 08:00
Do: 27.08.2017 00:00
Žánr: Multižánr |
Město: Blatná
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Bezplatný vstup.

Popis akce

Od 23. do 27. srpna se v Blatné odehraje druhý ročník multižánrového festivalu Průvan, který má mimo jiné také za cíl probudit ospalé ulice Blatné.

Multižánrový projekt Průvan má tři zásadní cíle: jednak tvorbu samotnou, dále pak zprostředkování a seznámení zájemců o workshopy s prací a způsobem tvorby profesionálů z oblasti umění, a v neposlední řadě je jeho cílem prezentovat kulturu a umění co nejširšímu publiku, tedy i těm, kteří zatím kulturu nenavštěvují, ale díky Průvanu se s ní ve svém městě bezprostředně setkají.

Jednu část festivalu budou tvořit workshopy, které povedou profesionální lektoři z nejrůznějších odvětví kultury a umění (výtvarné umění, divadlo, tanec). Tyto tvůrčí dílny jsou koncipovány tak, aby byly volně přístupné a nevyžadují žádné specifické zkušenosti s daným oborem. Workshopy jsou otevřené všem, kteří mají chuť tvořit a zkusit si práci s profesionály.  Druhou část festivalu tvoří doprovodné programy v podobě divadelních představení, koncertů, výstav, setkávání s umělci, apod. V neposlední řadě v rámci programu proběhnou v ulicích Blatné spontánní performance a hudební vystoupení, o které se postarají pouliční umělci a buskeři.

Cílem tohoto projektu je: „oživit město v době, kdy už se všichni spíš chystají na návrat do školy či do práce po dovolené. Také chceme akcemi v ulicích oslovit ty, kteří si zatím nenašli cestu ke kulturnímu dění ve městě a ukázat, že kultura i umění má mnoho podob. Dle toho je koncipován i doprovodný program, který bude opravdu multižánrový. Své představení zde odehraje například Divadlo Klauniky, které pracuje s tělesně i mentálně postiženými společně s teenagery a profesionálními herci. Takový typ divadelního představení není divákům standardně nabízen, například v rámci předplatného. Chceme v rámci tohoto malého festivalu ukázat, jak je kultura a umění bohaté, a že nabízí jedinečné zážitky v mnoha podobách.“, říká jedna z organizátorek festivalu, Michaela Sikorová.

Nezaspěte tak konec léta ani vy a přijďte si užít řádnou dávku kultury do Blatné. Podrobný program festivalu a veškeré informace, včetně přihlášek na workshopy, naleznete na www.ckvb.cz.

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist