Miroslav Donutil / Cestou necestou

Organizátor: Kino Luna Český Krumlov, TicketArt
Místo konání: Kino Luna, Serpentína 134, 381 01 Český Krumlov
Datum: Od: 25.01.2018 19:00
Do: 25.01.2018 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: vstupenky.ticket-art.cz/show/miroslav-donutil-cestou-necestou-cesky-krumlov-13891/
Cena: 350 Kč

Popis akce

Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců. Původně uvažoval o kariéře novináře a lesního inženýra, nicméně nakonec se v něm zúročily rodinné geny (rodiče nadšeně ochotničili a dědeček patřil k nezapomenutelným vypravěčům s výjimečným smyslem pro humor) a skončil na brněnské JAMU. Už během studií hostoval na scéně brrněnského divadla Husa na provázku a po absolutoriu (1973) sem také nastoupil do svého prvního angažmá. Vydržel tu plných sedmnáct let a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí (mj. Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu, Kašpárka v Donu Šajnovi, Richarda III. a další postavy v Shakespearománii, ...), nicméně film a televize jeho talent stále přehlížely. Zazářil sice v titulní roli filmové adaptace Balady pro banditu, nicméně jednalo se o výjimku, v oněch letech dostával spíš menší a epizodní role (např. poněkud zasněný podomek v Postřižinách).

Zásadní zlom v jeho kariéře nastává roku 1990, kdy se stal členem činohry pražského Národního divadla. Prakticky okamžitě se stává jednou z největších hvězd souboru (mj. titulní role ve Strýčku Váňovi, stařeček v Židlích, šašek v Jak se vám líbí, Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů, ...) a televizí i filmem náhle velmi vytěžovaným hercem. Za svůj výkon ve filmu Pasti, pasti, pastičky získal Českého lva.

Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor a často se dotýkají Donutilových přátel či kolegů.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist