Milevské maškary 2016

Organizátor: Maškarní sdružení, spolek pro udržování tradic v Milevsku
Místo konání: náměstí E. Beneše, Milevsko
Datum: Od: 06.02.2016 14:00
Do: 06.02.2016 23:00
Žánr: Jiné |
Město: Milevsko
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 40 Kč

Popis akce

Novodobá historie maškarního průvodu v Milevsku je již spjata s novým maškarním výborem v čele s předsedou Karlem Procházkou. Nový výbor se zasloužil o "uzdravení Milevských maškar" a jeho přičiněním může pokračovat historie této tradice v Milevsku.V roce 2011 při 149. ročníku Milevských maškar se organizátoři zapsali do České knihy rekordů s největším masopustním průvodem. Zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den toho dne napočítali 629 masek v průvodu. V tomto roce se pořadatelé pokusí překonat tento rekord, a tak neváhejte a přijďte tuto akci podpořit!

Oslavy masopustu v roce 2016 pojali pořadatelé opět jako 3denní akci. Již ve čtvrtek 3. února 2016 proběhne tradiční Zvaní milevských maškar, kde jsou obyvatelé zváni k účasti při sobotním průvodu. Na pátek 4. února připravují pořadatelé Bakusův průvod, který měl svoji premiéru v roce 2014. Milevské maškarní sdružení při něm převzalo od radních symbolickou nadvládu nad městem po dobu konání oslav masopustu.

Sobotní program 6. února zahájí tradiční jarmark a vepřové hody na náměstí E. Beneše, kde se již od dopoledních hodin bude konat také bohatý kulturní program. Samotný průvod pak vyjde ve 14 hodin od milevského domu kultury tradiční trasou až na náměstí E. Beneše. Kromě pestré palety masek uvidíte oblíbený masopustní orchestr Taktsurfer ze švýcarského Münchenbuchsee a poprvé se zde objeví alpští čerti a démoni Krampusové. Celý průvod budou opět snímat kamery, které jej budou přenášet na velkoplošnou obrazovku na náměstí E. Beneše. Po skončení programu na náměstí se akce přesune do Domu kultury v Milevsku, kde je na odpoledne připraven Masopustní rej pro všechny generace. Večer pak bude následovat Masopustní zábava s kapelou Fantom.

www.milevskemaskary.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist