Milevské maškary 2015 aneb Při tom svatém Valentýnu, zažijete velkou psinu!

Organizátor: Maškarní sdružení, spolek pro udržování tradic v Milevsku
Místo konání: Milevsko
Datum: Od: 14.02.2015 14:00
Do: 14.02.2015 23:00
Žánr: Jiné |
Město: Milevsko
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 40 Kč

Popis akce

V sobotu 14. února 2015 se v Milevsku uskuteční již 153. ročník tradičního masopustního průvodu. Milevské maškary patří mezi nejvýznamnější akce v regionu Milevsko. Ve své nynější podobě se datují od roku 1862, a jsou tedy nejstarší doloženou masopustní tradicí v jižních Čechách.

Oslavy masopustu v roce 2015 pojali pořadatelé opět jako 3 denní akci. Již ve čtvrtek 12. února 2015 proběhne tradiční Zvaní milevských maškar, kde jsou obyvatelé zváni k účasti při sobotním průvodu.

Na pátek 13. února připravují pořadatelé společně se sdružením Kovářovská opona Bakusův průvod, který měl svoji premiéru v roce 2014. Milevské maškarní sdružení při něm převzalo od radních symbolickou nadvládu nad městem po dobu konání oslav masopustu.Sobotní program 14. února opět zahájí tradiční jarmark a vepřové hody na náměstí E. Beneše, kde se již od dopoledních hodin bude konat také bohatý kulturní program. Samotný průvod pak vyjde opět ve 14 hodin od milevského domu kultury tradiční trasou až na náměstí E. Beneše. Celý průvod budou opět snímat kamery, které jej budou přenášet na velkoplošnou obrazovku na náměstí E. Beneše.

Po skončení programu na náměstí se akce přesune do Domu kultury v Milevsku, kde je na odpoledne připraven Masopustní rej pro všechny generace. Večer pak bude následovat Masopustní zábava s kapelou Fantom.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist