Mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích 2016

Organizátor: Výstaviště České Budějovice, a.s.
REVEL produkční agentura
Místo konání: Výstaviště České Budějovice, a.s. Husova tř. 523/30 370 05 České Budějovice
Datum: Od: 01.02.2016 09:00
Do: 06.02.2016 17:30
Žánr: Jiné |
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: denní: 100 Kč, 2 denní 150 Kč, děti do 15 let zdarma

Popis akce

Zveme vás na 26. ročník Mezinárodního pivního festivalu do multifunkčního Pavilónu T na výstavišti v Českých Budějovicích. Největší akce svého druhu v České republice, která navazuje na čtvrtstoletí dlouhou tradici táborských reprezentačních slavností, se uskuteční od 1. do 6. února 2016.Rostoucí prestiž, rostoucí počty účastníků i stále se zvyšující organizační nároky dovedly organizátory k rozhodnutí přesunout v roce 2016 festival do Českých Budějovic, do areálu zdejšího výstaviště. České Budějovice jsou jihočeskou regionální metropolí, pivo zde má obrovskou tradici a samozřejmě i velkou masu příznivců. Ti budou moci stejně jako v předchozích letech v Táboře ochutnávat produkci zhruba půlstovky tuzemských i zahraničních pivovarů. S festivalem jsou neodmyslitelně spojeny degustátorská ocenění ZLATÁ PIVNÍ PEČEŤ, určená pivovarníkům, a ZLATÝ ČESKÝ PRAMEN pro výrobce minerálních vod.

Ve 28 pivovarnických kategoriích se v roce 2015 utkalo více než 800 výrobků. O prestižní pivovarnická ocenění usilovaly značky, reprezentující velké nadnárodní koncerny, tak i nejmenší pivovarnické domy. Do Tábora dorazily pivovary z Německa, Rakouska, Slovenska, Belgie, Nizozemí, Velké Británie, Maďarska, Ruska, Polska, Ukrajiny, Slovinska, Albánie, USA, Japonska a Arménie. Absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi se stalo Starobrno Médium, vyráběné společností Heineken Česká republika.

Počet soutěžních kategorií i jejich struktura zůstane víceméně zachována i v roce 2016. Rozšiřující novinkou „navíc” bude kategorie Cider, která sice není pivní kategorií v pravém smyslu slova, ale vzhledem k tomu, že řada pivovarů má tento nápoj ve svém výrobním portfóliu, dá se očekávat, že i o tuto kategorii projeví zájem, stejně jako výrobci, kteří se na tento druh nápojů specializují. Odborné soutěže budou dle zvyku vyhodnocovány a garantovány certifikačními autoritami (Bureau Veritas, TÜV SÜD, 3EC International) a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Své profesionály do hodnotící poroty nominují i české univerzity a odborné školy s příslušným oborovým zaměřením.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist