Mezinárodní kovářské sympozium

Organizátor: Jihočeský kraj, odbor kultury a památkové péče ve spolupráci s městem Nové Hrady a společností Rožmberk o.p.s.
Místo konání: Novohradská kovárna, dílna kováře Daniela Černého
Datum: Od: 13.08.2016 14:00
Do: 21.08.2016 00:00
Žánr: Výtvarné umění | sympozium
Město: Nové Hrady
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

V rámci setkání uvidíte několik kovářů při kovářské práci v historické kovárně (v Nových Hradech) či v dílně na Blatech (u Hranic) a budete moci průběžně sledovat, jak vypadá černé řemeslo...

V Novohradské kovárně bude ve dnech 13. - 21. 8. 2016 za podpory Jihočeského kraje a Velvyslanectví USA probíhat mezinárodní kovářské setkání. V pátek 12. 8. dorazí první účastníci, hlavně ti ze zahraničí (USA a Belgie). Během víkendu se seznámí s prostředím a blízkým okolím, stejně jako s námětem díla, na kterém budou společně s českými kováři pracovat. Součástí setkání bude i exkurze na Buškův Hamr, kde budou v té době probíhat „Kovářské dny“.  Společným dílem bude kovaná plastika, která bude následně umístěna do volného prostoru, jako upoutávka na historickou kovárnu. Pracovat se bude ve dvou dílnách současně. Na společném díle se budou podílet i studenti kovářství z Trhových Svinů, kteří se pod vedením Daniela Černého zúčastnili již několika mezinárodních akcí, včetně kovářského setkání ABANA 2016 v Salt Lake City, stát Utah, USA. Historická kovárna v Nových Hradech bude využita hlavně na drobnější a dokončovací práce a také na propagaci celé akce. Odborný výklad a překlad pro případné diskuze bude zajištěn v několika jazycích. Větší kovářská dílna Daniela Černého „na Blatech“ bude využita pro „hrubší“ práce, bez kterých se společné dílo neobejde. Během setkání plánujeme 1-2 přednášky pro veřejnost (čas a místo upřesníme na plakátech).

Mezinárodní kovářské setkání bude zakončeno vernisáží společného díla (a dalších prací uměleckých kovářů), která proběhne v neděli dne 21. 8. 2016 od 14 hod. na nádvoří státního hradu Nové Hrady.

Jihočeský kraj, odbor kultury a památkové péče ve spolupráci s městem Nové Hrady a společností Rožmberk o.p.s.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist