MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL DOBRŠSKÁ BRÁNA

Organizátor: Sdružení pro obnovu Dobrše
Místo konání: Dobrš
Datum: Od: 18.08.2018 16:00
Do: 18.08.2018 22:00
Žánr: Hudba | festival
Město: Dobrš
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Předprodej vstupenek na www.goout.cz
Cena: -první den festivalu (17.8. 2018) - předprodej – základní vstupné  360,- Kč osoba, děti 10 až 15 let , senioři nad 65 let: 180,- Kč - druhý den festivalu (18.8. 2018) - předprodej – základní vstupné  440,- Kč osoba, děti 10 až 15 let , senioři nad 65 let: 220,- Kč - oba dva dny  festivalu (17. a 18.8. 2018) - předprodej – základní vstupné 700,- Kč osoba, děti 10 až 15 let , senioři nad 65 let: 350,- Kč - jednotlivý koncert - v den konání na místě – základní vstupné  200,- Kč osoba, děti 10 až 15 let , senioři nad 65 let: 100,- Kč
Poznámky: Na místě v době konání festivalu bude k dispozici stanové městečko. Možno zakoupit jídlo i pro vegeteriány.

Popis akce

Festival Dobršská brána – brána do světa hudby si od svého úvodního ročníku klade za cíl představit muzikanty, kteří jsou ve své tvorbě otevřeni mnoha různým vlivům a spojují v ní hudbu lidovou s jazzem a komorní hudbou. Motto "Brána do světa hudby" naznačuje, že hudbu nemá smysl rozdělovat na nějaké styly. Festival též navazuje na historické tradice místa, kdy Dobrš byla kulturním a společenským centrem regionu, oživuje tradici hudebních produkcí v 60. a 70. letech minulého století, kdy sál hostince "U Dražných" byl centrem hudební produkce neoficiálního proudu, ideově a politicky tehdy nežádoucího. Hudebníci přijíždějí do Dobrše již den před festivalem a připravují společné vystoupení, které se odehraje na závěr festivalu a bude k vidění právě jen na něm.

Jednotícím prvkem prvního ročníku festivalu byly smyčcové nástroje. Pro druhý ročník festivalu jsou to dřevěné dechové nástroje. Ty uslyšíme v různých nástrojových kombinacích, hrát volnou improvizaci, lidové písně i kompozice určené přímo pro ty které konkrétní interprety. Z rodiny dřevěných dechových nástrojů se představí především klarinety a saxofony všech ladění a velikostí, ale též různé flétny, šalmaje a píšťaly. Bude znít hudba stará (skladatelka a mystička Hildegarda z Bingenu žila ve 12. století) i zcela současná,aktuální, vznikající právě v okamžiku vystoupení. Součástí prvního ročníku festivalu byla i přednáška Johna Buckleyho a workshopy Gartha Knoxe o viole ďamore a Nilse Oklanda o hardangerských houslích a norské lidové hudbě. Jednotlivé koncerty festivalu se uskutečňují na různých místech Dobrše. Sólové recitálu jsou v kostele Zvěstování P. Marii, některá vystoupení v areálu tvrze a zámku, jiná ve zvonici sv. Jana a Pavla. Závěrečná společná hudební improvizace všech účinkujících a příležitost k tanci pro všechny přítomné probíhá v sále bývalé místní hospody U Dražných. Posluchači i hudebníci se tak seznamují s Dobrší, jejími tradicemi a památkami zblízka.

Program: 

Více informací o akci naleznete na: https://www.facebook.com/mhfdobrsskabrana/

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist