MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI / ŘÍJEN 2017

Organizátor: MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI
Místo konání: Volyně
Datum: Od: 02.10.2017 09:00
Do: 31.10.2017 20:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Volyně
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

úterý 10. října od 18 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ / HLÍNA & SÁDRA
Restaurované kusy ze sbírky keramiky Městského muzea ve Volyni. Od raného středověku až po 20. století. Hrnčina, kamenina, bělnina, fajáns, porcelán, kachle, umělecká plastika, cihelné zboží. Představení specializovaného restaurátorského pracoviště volyňského muzea. Výstava potrvá až do 31. března 2018.


čtvrtek 12. října od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ / POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – ANTONÍN & EMIL
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Malíři Lhotové – Antonín (1812–1905) a jeho syn Emil (1859–1902) – a jejich život ve Volyni. 

sobota 14. října od 15 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – GALERIE NA SHLEDANOU / JAKUB HOŠEK – ARMED WITH A BRICK
Absolvent malířského ateliéru Vladimíra Skrepla na pražské AVU. Malíř, kurátor komunitního prostoru A.M.180, hudební producent festivalu Creepy Teepee. Abstraktní malba, ovlivněná současným komiksem a estetikou klubové scény a velkoměsta. Pracuje s nápisy, texty, rozvíjí i prostor

postupným vršením svých pláten do komplikovaných tvarů.  Malba na vnitřní zdi galerie a instalace. Výstava potrvá až do 31. března 2018.

středa 18. října od 18 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ / POCTIVÉ C. K. ČASY VE VOLYNI
Vybrané nejstarší a unikátní volyňské fotografie z doby rakousko-uherského mocnářství a jejich drobné dobové příběhy. Výstava potrvá až do 10. prosince 2017.

pátek 20. října od 20 hodin, KONCERT – TVRZ / DROZDI A DROŽDÍ
Nenasytné jazyky volných jazzových improvizací. Divoký ethno-freejazz z pražských kruhů. V trojím složení: Václav Kalivoda – trombon; Michal Hrubý – klarinet, basklarinet, tenor saxofon; Jan Horváth – bicí.

… až do 22. října, VÝSTAVA – TVRZ / PŘÍRŮSTKY 2013–2016
Reprezentativní výstavní výběr z různorodých předmětů získaných do sbírek Městského muzea ve Volyni v letech 2013 až 2016. O více chvil prodloužená přírůstková výstava umírá.

neděle 29. října od 9 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – TVRZ / MÍSTA V KRAJI – KRUŠLOV
Muzejní ráno a vlastivědný pěší výlet do Krušlova a jeho okolí. Návštěva kulturní akce k ukončení sezóny na Machově včelíně. Hledání Pravdy na Pelešině. Cestou komentáře historické i jiné. Pěší trasa kolem 13 km. Sraz na nádvoří tvrze ráno v 9 hodin.

po celý říjen, VÝSTAVA – GALERIE NA SHLEDANOU / JIŘÍ PŘÍHODA – PREBYZANTINUM
Architektonicko-sochařská intervence preBYZANTINUM sochaře (*1966) monumentálních prostorových objektů, dnes už spíše malých architektur, momentálně žijícího v USA. Do jeho soch můžeme vstupovat skoro jako do domu, vizuální zážitek kostelních kleneb se dostaví. Ve Volyni zaklene vnitřní vestavbu a uvnitř vytvoří iluzi fresek, kterou zrealizují zkušení malíři filmových kulis. Výstava potrvá po celý rok 2017.

po celý říjen, EXPOZICE – TVRZ / LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ
Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

po celý říjen, EXPOZICE – STARÁ RADNICE / RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ
Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist