MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI – PROGRAM BŘEZEN 2016

Organizátor: Městské muzeum ve Volyni
Místo konání: Městské muzeum ve Volyni, Školní 744 – tvrz, 387 01 Volyně
Datum: Od: 01.03.2016 09:00
Do: 31.03.2016 16:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Volyně
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

PROGRAM – BŘEZEN 2016

čtvrtek 3. března od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ  POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – RUCH I ŽIVOT NEVÍDANÝ Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Rok 1878 ve Volyni. Vlákna příběhů a událostí jednoho nabitého léta.

... až do 12. března, VÝSTAVA – TVRZ  MUŽOVÉ VOLYŇŠTÍ Sladkovský, Denk, Slabý, Boháč, Scheinost, Hödl, Lom a další. Vybrané diplomy a ocenění ze sbírek Městského muzea ve Volyni a medailony jejich nositelů, vesměs z 19. a začátku 20. století.

středa 16. března od 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ  MARKÉTA A DĚTI Výtvarné práce volyňských dětí pod vedením Markéty Bláhové. Různé materiály a techniky. Výstava potrvá až do 31. března 2016.

sobota 19. března od 9 hodin, VÝLET – TVRZ  MÍSTA V KRAJI – HOROSEDLY Muzejní ráno, tj. výstava jednoho rána a krátké povídání, s následným pěším, případně i kombinovaným výletem. Komentáře historické i jiné. Pěší trasa podle situace a účastníků od 10 do 20 km. Sraz na nádvoří tvrze v 9 hodin.

čtvrtek 24. března od 19 hodin, KONCERT – TVRZ  E CONVERSO Moderní alternativní jazz, který nezapomněl na tradice a nové přidal. Barevné zvukové koláže, náladové komorní melodie i svíravé freejazzové improvizace. Kvarteto ve složení: Michal Wróblewski – saxofony; Jan Pisklák – kytara; Vladimír Micenko – kontrabas, baskytara; Jan Chalupa – bicí. Web: www.wroblewski.cz.

... až do 26. března, VÝSTAVA – TVRZ  POŠEPTAL MEDVÍDEK HUSAROVI... Ze života volyňských hraček. Historické dětské hračky z 19. i 20. století, decentní průřez volyňskou muzejní sbírkou.

po celý březen, VÝSTAVA – GALERIE NA SHLEDANOU  PŘEKROČENÍ PRAHU – O SMRTI A ZNOVUZROZENÍ První část výstavy Překročení prahu – pocty transpersonálnímu psychologovi Stanislavu Grofovi – vypráví příběh iniciace prostřednictvím nástěnné malby Jana Pražana a prostorové

Otevřeno: pondělí až pátek 9–16 hod., sobota 11–17 hod.

www.muzeum-volyne.cz
info@muzeum-volyne.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist