MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI – LISTOPAD 2016

Organizátor: Městské muzeum ve Volyni
Místo konání: Městské muzeum ve Volyni, Školní 744, 397 01 Volyně
Datum: Od: 05.11.2016 09:00
Do: 30.11.2016 17:00
Žánr: Jiné |
Město: Volyně
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

... až do 5. listopadu, VÝSTAVA – TVRZ
KABARET VĚCÍ A LIDÍ
Rozmarná směs letošního výročního léta. Před šedesáti lety v květnu byly totiž poprvé zpřístupněny veřejnosti muzejní sbírky v budově volyňské tvrze. Cesta zpět a pak zase dopředu. Volyně pojatá nejen jako město Králováků, „kde vyrábí se výborné kůže a rodí čeští fakíři“, ale i z jiných nečekaných starých úhlů.

neděle 6. listopadu od 9 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – TVRZ
MÍSTA V KRAJI – RADĚJOVICE & NETONICE
Muzejní ráno, tj. výstava jednoho rána a krátké povídání, s následným kombinovaným výletem. Pěší trasa kolem 16 km. Cestou komentáře historické i jiné. Sraz na nádvoří tvrze v 9 hodin. Návrat autobusem z Drahonic a poté vlakem.

pátek 18. listopadu od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – ŠTĚPÁNKA Z ČERVENÉHO MLÝNA
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Mlynářská rodina Stulíků na Červeném mlýně ve Volyni.

úterý 22. listopadu od 9 do 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
ZAKUŘOVANÁ KERAMIKA – EXPERIMENTÁLNÍ VÝPAL
Další experimentální výpal zakuřované keramiky v přesné kopii středověké pece. Výpal bude probíhat po celý den, plnění pece výrobky již v pondělí 21. listopadu v 11 hodin, otevření a vykládání pece ve čtvrtek 24. listopadu v 11 hodin. Doprovodné komentáře a program pro školy.

sobota 26. listopadu od 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ
PŘÍRŮSTKY 2013–2016
Reprezentativní výstavní výběr z různorodých předmětů získaných do sbírek Městského muzea ve Volyni v letech 2013 až 2016. Při vernisáži akviziční slova a barevná hudba. Výstava potrvá až do 29. dubna 2017.

sobota 26. listopadu od 19 hodin, KONCERT – TVRZ
HAZUKA
Česko-syrské hudebně-poetické trio. Mnohotvárná akustickou hudba, od šansonu přes folkrock až k etnické hudbě. Karel K. Navrátil – kytara, djembe, zpěv; Zuzana Sixtová – zpěv a básně; Marwan Alsolaiman – arabská loutna, flétna a rytmické nástroje, zpěv. Písně k poslechu: http://bandzone.cz/hazuka.

... až do 26. listopadu, VÝSTAVA – TVRZ
KOŘENY FIALKY – VĚRA POLENOVÁ KISTLER & MILLI JANATKOVÁ
Poutavý příběh a tvorba česko-americké skladatelky a spisovatelky Věry Polenové Kistler (1929–2006), která se v roce 1945 ve Volyni zamilovala do amerického vojáka a vydala se za ním za oceán. Výstava je součástí projektu Mým kořenům hudebnice a výtvarnice Milli Janatkové, Věry praneteře, která vedle zajímavých dokumentů představuje také výtvarný záznam rodinného odkazu a krajiny předků.

po celý listopad, VÝSTAVA – TVRZ
SAMIZDAT
Nezávislá vydavatelství a rozmnožování tiskovin v dobách totalit. Drobné přihlédnutí k situaci v regionu. Výstava potrvá až do 10. prosince 2016.

po celý listopad, VÝSTAVA – GALERIE NA SHLEDANOU
PETRA HOUSKOVÁ – HLASITÉ TICHO
První zahraniční rezidentka galerie – slovenská umělkyně z Košic, která v loňském roce přespala tři noci v Galerii Na shledanou. Z tohoto zážitku se odvíjí zvuková instalace, okenní obrazy i velkoplošná malba v galerii. Výstava potrvá až do 31. března 2017.

po celý listopad, VÝSTAVA – TVRZ
TVRZ – HRAD – STARÝ ZÁMEK – PANSKÁ SÝPKA – MUZEUM
Nastavená tvář volyňské tvrze od její nejstarší zachycené podoby až do druhé poloviny 20. století, včetně proměn jejího bezprostředního okolí. Fotografie, kresby, obrazy. Prodloužená výstava potrvá až do 1. dubna 2017.

po celý listopad, VÝSTAVA – FARA MALENICE
LUFŤÁCI MALENIČTÍ
Život na letním bytě na přelomu 19. a 20. století. Unikátní soubor každodenního života lufťáckého národa. Výstava historických fotografií potrvá na malenické faře až do 31. května 2017.

po celý listopad, EXPOZICE – TVRZ
LIDOVý MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ
Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

po celý listopad, EXPOZICE – STARÁ RADNICE
RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ
Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

Změna programu vyhrazena.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist