Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Organizátor: Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumloský rozvojový fond, spol. s r.o.
Místo konání: Státní hrad a zámek Český Krumlov - hradní příkop
Datum: Od: 24.12.2015 10:00
Do: 24.12.2015 16:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

I medvědi v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jim rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.
Jak z názvu této akce vyplývá, jde o krumlovský advent. Tento akcent má zdůraznit naši snahu o to vytvořit místo k setkávání a pospolitosti občanů města. Na Štědrý den se parta medvědích přátel v čele s medvědářem Janem Černým vypraví do zámeckého příkopu už o šesté hodině ranní, umístí do příkopu několik 6-7 metrů vysokých smrků, které jsou ověšeny sladkými bonbóny, perníčky, vánočním cukrovím a nejrůznějším ovocem. Všechny pamlsky musí viset na bavlnce, která se při konzumaci úplně rozpustí.

Všechny přinesené dárky (bábovky, koláčky, vánočky, jablka a jiné ovoce, zeleninu, vánoční cukroví a med) mohou děti přinést až dolů do zámeckého příkopu a položit je pod nazdobený stromeček. Vše se děje pod dohledem medvědáře, který dárky kontroluje a dbá na to, aby se k medvědům nedostalo nic, co by jim mohlo ublížit. Jedině na Štědrý den je medvědí příkop přístupný všem zvědavcům, zatímco medvědi trpělivě čekají ve svých ubikacích.

Takovéto slavnostní menu mají medvědi jen výjimečně, protože pravidelně dostávají jinou, zdravější stravu. Zkonzumují 160 kg pečiva týdně a nezbytnou součástí jejich jídelníčku je také tvaroh, jogurty, ovoce a zelenina, glukóza a med. Vánoční oslavy s medvědy zpříjemňuje každoročně hudební soubor "Kapka", který hraje a zpívá známé vánoční koledy.


Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist