Masopust v Českém Krumlově

Organizátor: ZUŠ Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Sdružení podnikatelů cestovního ruchu Český Krumlov
Místo konání: Český Krumlov, náměstí Svornosti
Datum: Od: 13.02.2015 10:00
Do: 17.02.2015 15:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Poznámky:
info@ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz

Popis akce

Obnovená tradice lidové masopustní slavnosti s typickým pestrobarevným procesím masek, provázeným pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty.Obnovená tradice lidové masopustní slavnosti s typickým pestrobarevným procesím masek, provázeným pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty. A jelikož po veselici následuje půst, nechybí ani bohatá hostina a tancovačka.

Masopust, tedy období od Tří králů do Popeleční středy, byl svátkem hodování. Na královském dvoře se konaly hostiny, ve městech tancovačky a na vesnici vepřové hody – a vše vyvrcholilo maškarní zábavou na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou.

Ty nejhezčí masopustní tradice si připomíná vedle řady českých měst a vesnic také Český Krumlov. Středověkými uličkami prochází pestrobarevné procesí masek, provázené pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty, nechybí ani tancovačka a bohaté pohoštění.

Bohatý výtvarný, hudební i dramatický program na následujících zastaveních: prostranství před kostelem sv. Víta, náměstí Svornosti, Hospoda Na louži, Egon Schiele Café, butik Sulamit Rahu, Oděvní galerie Manus, R-galerie, Pohádkový dům, Disc classic, Hospoda U Švejka, Pizzerie Latrán, Ateliér Konvalinková, Pizzeria Nonna Gina, 1. zámecká nádvoří a Českokrumlovský deník.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist