Martin Rauch / Stavění z hlíny

Organizátor: Galerie současného umění a architektury
Místo konání: Galerie současného umění a architektury, nám. Přemysla Otakara II. 38, 370 01 České Budějovice
Datum: Od: 15.06.2017 10:00
Do: 13.08.2017 18:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Bezplatný vstup.

Popis akce

Jako první v republice představuje Dům umění tvorbu Martina Raucha. Nejrespektovanější evropskou osobnost v rámci architektury - stavěné z hlíny.

Použití hlíny jako stavebního materiálu je staré jako sama historie lidstva. Přesto je tento materiál současný snad jako žádný jiný, a to jak díky svým stavebně-fyzikálním, tak i ekologickým vlastnostem.

Již 30 let Martin Rauch se svou firmou Lehm Ton Erde vyvíjí nové techniky a realizuje projekty využívající dusanou hlínu. Důležitou součástí tohoto vývoje není pouze neustálé zlepšování konstrukce a rozšiřování možností, ale také propojení se současnou architekturou a estetikou. Ve spolupráci s renomovanými zahraničními umělci a architektonickými studii vznikla stavební díla a instalace, které ovlivnily tuto technologii nejenom technicky, ale také tvůrčím způsobem.

Lehm – Ton – Erde. Tato tři slova nejen popisují aktivity Martina Raucha, ale mají pro něj také symbolický význam, když vystihují jeho komplexní filozofii: LEHM vyjadřuje řemeslo a technologii, TON umělecké ztvárnění, ERDE ekologickou udržitelnost stavby z hlíny.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist