MARK HADDON, SIMON STEPHENS / PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM

Organizátor: Městské divadlo Český Krumlov
Místo konání: Městské divadlo Český Krumlov, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
Datum: Od: 03.10.2018 19:30
Do: 03.10.2018 21:30
Žánr: Divadlo | představení
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: akce.ckrumlov.cz/mark-haddon-simon-stephens-podivny-pripad-se-psem/13878/
Cena: 440 Kč

Popis akce

Na pražskou divadelní scénu vstoupil velký hit současných světových jevišť s názvem Podivný případ se psem. Hlavní hrdina tohoto knižního bestselleru Marka Haddona i cenami ověnčené dramatizace z pera uznávaného dramatika Simona Stephense je patnáctiletý Christopher. Matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování vraždy sousedčina psa rozkryje docela jinou záhadu, která mu zásadně promluví do života.

Románu se prodalo přes 2 miliony výtisků, jeho dramatizovaná verze se stala divadelní senzací zdaleka nejen ve Velké Británii. První pražské nastudování Podivného případu se psem v Divadle Kalich jistě vzbudí očekávání už jen díky jménům v tvůrčím týmu. Režírovat bude mezinárodně respektovaný tandem Skutr (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), který proslul svou osobitou, nápaditou divadelní poetikou.

autor: Mark Haddon, Simon Stephens

režie: Skutr

hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Eliška Křenková/Markéta Stehlíková, Marek Daniel, Simona Babčáková, Zuzana Stavná a Petr Vančura.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist