Divadlo Oskara Nedbala Tábor / LEKCE ŠPIČKOVÁNÍ

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - malý sál
Datum: Od: 19.03.2023 14:30
Do: 19.03.2023 00:00
Žánr: Divadlo |
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://divadlotabor.colosseum.eu/divadlo-tabor/standard/Hall/Index/1642417/3ScasYR38cu1bQ_sla_VCCMNWw_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wg4vMAhm9ijZilFJzGiDgzcKz2ZqA__?
Cena: 120, 100 Kč

Popis akce

Pohádková neděle
Holektiv Praha
Eva Stará, Karolína Křížková
LEKCE ŠPIČKOVÁNÍ 

Kolik vrstev má jedna bílá sukýnka? Nakoukněte pod záclonku baletního světa.

Staňte se žáky naší Lekce špičkování, kde se humor vkrádá pod přísnou baletní taktovku. Odtajníme vám magii klasického tance. Jedno odpoledne, jedna lekce za bílým oknem, nevídaná podívaná. Řád a pořádek tu hraje prim a tělo tanečníka musí poslouchat jako hodinky. Co když se ale v našem sále nehraje přesně podle baletních notiček? Otázkou zůstává, kdo je na špici a kdo koho špičkuje… Lekce špičkování s lehkostí propojuje techniku klasického tance (baletu) s párovou akrobacií a groteskou.

Účinkují: Eva Stará a Karolína Křížková

Soubor Holektiv byl oficiálně založen v roce 2016, kdy Andreu Vykysalou (nyní Benkovou), Evu Starou a Karolínu Křížkovou spojila touha společně tvořit. Díky tomuto setkání vznikl na české kulturní scéně ryze ženský soubor, který propojuje žánr fyzického divadla, tance a nového cirkusu. V průběhu let se podařilo souboru vytvořit si svůj jedinečný rukopis a poetiku.

Holektiv působí na české i mezinárodní scéně, a kromě choreografické a interpretační činnosti se věnuje také taneční a novocirkusové pedagogice.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist