Ladislav Bureš, Viktor Herman, František Weyda: Norsko – země našich srdcí

Organizátor: Galerie Nahoře
Místo konání: Galerie Nahoře, Senovážné nám. 248/2, 370 21 České Budějovice
Datum: Od: 26.06.2018 09:00
Do: 12.08.2018 17:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Tři kamarádi, kteří milují Šumavu. Už téměř 40 let spolu jezdí na chalupu pod Stožec k Mrtvému luhu a podnikají výlety na všechny strany. Z nočních diskuzí nad ohněm vzešel nápad společně vyrazit za poznáním přírody Skandinávie.

Viktor, nejmladší z trojice, ale přirozený vůdce, který mnohokrát procestoval Skandinávii. Láďa a Franta, kamarádi, kteří se znají už 53 let. Poprvé vyrazili v roce 2006. Tehdy s nimi cestoval i syn Viktora Martin. Výpravu zopakovali ještě v roce 2010 a 2016. Ale žádné zájezdy s cestovkou. Adaptované auto tak, aby pojmulo jak cestovatele, tak množství jejich potřeb - turistické vybavení, fotopotřeby, rybářské nářadí, potraviny..

Jejich hlavní destinace bylo Norsko. Země milovníkům ryzí přírody zaslíbená. Procestovali jí pokaždé pořádný kus, až nakonec dorazili do kouzelné oblasti v blízkosti Trondheimu, kde si vždy pronajali lovecký dům od místního lesníka Rolfa, který je současně lovec, rybář a milovník přírody. Odtud podnikali výpravy za přírodou, zvěří, rybami. A na této výstavě by vás rádi seznámili s tím, co na těchto cestách zažili a nafotografovali.

Vernisáž výstavy 26. 6. 2018 v 17:00 hodin.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist