KURZ: Opravy starožitného nábytku

Organizátor: Ateliér Hradce
Místo konání: statek Kloubek, Chabičovice
Datum: Od: 03.11.2016 08:00
Do: 06.11.2016 00:00
Žánr: Výtvarné umění | tvůrčí dílna
Město: Mirkovice
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 3 500 Kč
Poznámky: Poslední 3 volná místa.

Popis akce

Kurz opravy starožitného nábytku | Ateliér Hradce

Kontaktní osoba: Libor Pražan
tel: 777 284 177
email: info@atelier-hradce.cz
www.atelier-hradce.cz

V tomto základním kurzu společně projdeme jednotlivé kroky oprav a to na konkrétních kusech nábytku. V kurzu jde především o získání praktických poznatků "jak se co dělá". Účastník si s pomocí lektora – restaurátora projde jednotlivými fázemi oprav. Obdrží pracovní materiály s obecným popisem jednotlivých kroků, kontakty na dodavatele restaurátorských materiálů, odkazy na užitečné stránky a odbornou literaturu. Kurz je určen jak úplným začátečníkům, pokročilejším nebo truhlářům se zájmem o staré řemeslo, ženám i mužům nad 18 let.

Kurz se uskuteční v malebném prostředí historického statku Kloubek v obci Chabičovice nedaleko Českého Krumlova. Současně zde bude zajištěno ubytování pro všechny účastníky. Zde si můžete prohlédnout fotografie statku Kloubek:

http://kloubek.com/nyaraloapartmanok-a-kloubek-fele-autentikus-cseh-paraszthazban_587.html


Doprovodný program kurzu:
videoprojekce zajímavých fotografií a krátkých filmů "Jak se zachraňuje torzo" a  "Mistři nábytkového umění"


představení nástrojů uměleckého truhláře (starodávné i současné: truhlářská, soustružnická a   řezbářská dláta, pilky, hoblíky, měřící pomůcky a další z Kanady, USA, Japonska nebo Indie).

Na kurzu je možné zakoupit některé speciální restaurátorské pomůcky a nářadí

Kurzovné:
Celková cena kurzu je 3 500Kč, přičemž záloha na rezervaci místa v kurzu činí 1 500Kč. Doplatek kurzovného je možné hradit hotově v úvodní den kurzu. V ceně je zahrnutý veškerý materiál potřebný k renovaci Vašeho starožitného kousku: jehličnaté dřevo, ušlechtilé dřeviny, řezané i krájené dýhy ze vzácných dřevin (ořech, třešeň, švestka, javor, kořenice...), lepidla, klihy, brusné potřeby, oleje, vosky a mnoho dalšího. Dále písemné podklady s pracovními postupy a vstupné na zámek. Po dobu kurzu jsou zajištěny teplé a studené nealko nápoje.


V ceně není zahrnuto ubytování a stravování. Ubytování je zajišťěno na statku Kloubek a hradí se zvlášť na místě v hotovosti.

Cena ubytování na osobu 400 Kč za 1 noc. Možnost zajištění společného stravování pro všechny účastníky v místě konání kurzu.

V případě zájmu volejte na tel: +420 777 284 177 nebo vyplňte následující formulář:
http://www.atelier-hradce.cz/kurzy/kurz-opravy-starozitneho-nabytku.htm


 

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist