Krumbenowe – veletrh pravěké a středověké kultury

Organizátor: Regionální muzeum v Českém Krumlově
Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Datum: Od: 07.09.2019 09:00
Do: 08.09.2019 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Bezplatný vstup.

Popis akce

Pivovarská zahrada v Českém Krumlově se o víkendu 7. a 8. 9. 2019 opět promění v Kupeckou osadu Krumbenowe, která letos oslaví již šesté narozeniny. Brány zahrady se v rámci letošního ročníku otevřou nejen do všedního světa živého pravěku a středověku, ale také do světa „Mezi nebem
a zemí“. Je na co se těšit.

Pivovarská zahrada v Českém Krumlově se o víkendu 7. a 8. 9. 2019 opět promění v rámci Dnů evropského dědictví v Kupeckou osadu Krumbenowe, která letos oslaví již šesté narozeniny a zároveň prestižní vítězství v celonárodní soutěži Zlatý Mamut. Brány zahrady se v rámci letošního ročníku otevřou nejen do všedního světa živého pravěku a středověku, ale také do světa „Mezi nebem a zemí“. Je na co se těšit.

Jsou věci mezi nebem a zemí jen bludy a pověry nebo sahají naše zpřetrhané kořeny mnohem hlouběji ke skrytým pramenům života? Zmizeli skutečně staří bohové spolu se světem našich předků? Jakou úlohu hrály obřady a rituály v životě jedince i celé společnosti a proč dnes hledáme svou vnitřní rovnováhu u psychologa, na terapiích či v přírodních alternativách? Jsme dnes opravdu tak jiní než naši předkové? Tajemství naší existence máme již tisíce let stále na dosah, brána se otevírá..

Letošní magický ročník s číslem 6 nám ani nedává jinou možnost, než otevřít transcendentní téma na hranici světů a zkoumat zapomenutou podobu dávných obřadů, rituálů a duchovních představ, jimiž se ještě donedávna řídil život našich předků. V pátek po setmění podstoupíme nejprve teoretickou iniciaci na přednášce o dokladech jihočeských pravěkých rituálů Doc. Mgr. O. Chvojky, Ph.D., a poté se zasvěceni vydáme po stopách obřadů a posvátných míst napříč tisíciletími, jimiž nás provede naučná stezka s přednáškami a mystickými zastaveními, z hlubin vystoupáme do nebeských sfér v Muzeu v zahradě a večer se společně dotkneme hvězd s Ing. Janou Tichou z observatoře Kleť.

Prvotní rytmy hudební tlupy Altsteinzeitliche Knochenklangbilder budou udržovat naši mysl na frekvenci 7-14 Hz (hladina Alfa s optimem v Schumannově resonanci 7-8 Hz) a do závěrečného tance i transu zahraje hezky keltsky kapela Dick O´Brass.

Zažijte pravěk, objevte kořeny, dotkněte se divočiny a bavte se minulostí! Naučně-zábavná akce je jako vždy bezbariérová, otevřená všem věkovým kategoriím a přístupná zcela zdarma.

Více informací na:bit.ly/2MF8LiO, www.krumbenowe.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist