Kresba a grafika – Tomáš Němejc

Organizátor: Muzeum středního Pootaví Strakonice
Muzeum středního Pootaví Strakonice
Místo konání: Zámecká galerie strakonického hradu
Datum: Od: 30.04.2015 16:00
Do: 31.05.2015 16:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Strakonice
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Poznámky: http://www.muzeum-strakonice.cz/cs/zamecka-galerie/vystavy/kresba-a-grafika-tomas-nemejc/

Popis akce

Ve čtvrtek 30. dubna proběhne v Zámecké galerii strakonického hradu od 16 hodin vernisáž výstavy Kresba a Grafika autora Tomáše Němejce. Výstava zde bude k vidění od 1. do 31. května, úterý až neděle 13-16 hodin. Vstupné dobrovolné.

Tomáš Němejc uvádí, že většina prací se bude týkat problematiky teritorií, pohybu a pobývání člověka v přírodě. „Toto téma jsem začal řešit už před několika lety, v souvislosti se svým potulováním okolo řeky nebo v lesích a sledováním vodního ptactva. Vlastně už moje diplomová práce byla zaměřena na mapování prostoru, přirozeného pohybu tvorů v něm a narušování tohoto prostoru člověkem. Tehdy jsem se snažil kresby řešit mnohem úsporněji a stylizovaně, ovšem postupem času jsem se vrátil opět k popisnější formě a začal jsem se věnovat hlavně tématu pozorovatelů. Motiv pozorovatele, skrytého nebo zabředlého v nějakém terénu nebo vegetaci je pro mě pořád živý, zvláště také proto, že stejnou situaci zažívám i já sám, když si vyrazím s dalekohledem do nějakých mokřadel nebo jen po břehu řeky. V současnějších drobnějších kresbách si zkouším zachytit pozorovatele vysílené nebo dokonce zemřelé při příliš dlouhém čekání.“ uvádí dále.
U autora jde často spíše o kresebné fragmenty, které mají málokdy formu dokončených a vytříbených obrazů. Jsou to spíše skici k obrazům, k jejichž realizaci se díky pracovnímu shonu dostává.

Na výstavě budou prezentovány kresbičky úplně titěrné, které si kreslí pro zábavu, až po kresby dokončené velkoformátové.

V rámci vernisáže vystoupí muzikanti z uskupení Wessele.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist