Krampus Show 2016 v Kaplici

Organizátor: město Kaplice
Místo konání: Kaplice - centrum
Datum: Od: 10.12.2016 18:00
Do: 10.12.2016 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Kaplice
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Přehlídku masek démonických stvoření budících respekt a hrůzu – Krampus Show – chystají pořadatelé v Kaplici na sobotu 10. prosince. Kapličtí letos nabídnou propracovanější program než doposud, inovace v produkci, atraktivní hudební vystoupení i pódiovou show či komfortní parkování pro účastníky.

Celkem 28 týmů a 400 Krampus masek proběhne Kaplici v sobotu 10. prosince. Kaplice je historicky první v České republice, kde se Krampus Show konala a v současnosti je tato tradiční akce největší u nás.

Kaplice je městem Krampusů od roku 2012, kdy se poprvé uskutečnila show s jediným souborem a několika maskami. Od té doby se zájem Krampus souborů o účinkování i veřejnosti o návštěvu této akce dramaticky zvýšil. Podle odhadů přijelo minulý rok na Krampus Show do Kaplice až dvacet tisíc lidí. Kapličtí také již v minulém roce otevřeli Galerii Krampus v podzemí budovy bývalého pivovaru na náměstí, kterou každoročně navštíví tisíce dospělých i dětí.

Pořadatelé hledají dobrovolníky pro průvod
Zajištění bezvadné organizace a bezpečnosti průvodu a doprovodu jednotlivých skupin Krampusů je jedním z prioritních úkolů Krampus Show. Organizátoři proto hledají dobrovolníky. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu produkce@krampuskaplice.cz.

O tradici Krampus
Krampus je původně alpské strašidlo, které se objevuje především kolem období Adventu. Jedná se o starověkou tradici, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a do okolních států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Název Krampus vznikl z rakouského Krampas a znamená něco neživého. V období inkvizice byla dokonce tato tradice zakázána pod hrozbou trestu smrti. Dnes jsou v mnoha rakouských městech a městečcích pořádány tzv. Krampus laufy, tedy v doslovném překladu „běhy“.

Aktuální informace k této akci sledujte na www.ikaplice.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist